Paul Scholes ka kritikuar Bruno Fernandes për dështimin në ndikimin e ndeshjes për Manchester United në Chelsea – por thotë se ai nuk ishte problemi më i madh pasi dha mendimet e tij për barazimin 0-0 në Stamford Bridge.

Ngecja në perëndim të Londrës do të thotë që United ka tërhequr një boshllëk në gjashtë takimet e fundit me ‘gjashtë të mëdhenjtë’. Fernandes, nga ana e tij, u përpoq të gjente formën e tij më të mirë. Sidoqoftë, loja nuk ishte pa polemikë pasi atyre iu refuzua një ndëshkim i pastër pas një rishikimi të VAR.

Ole Gunnar Solskjaer ishte larg nga i lumtur në kohën e plotë.

Kjo gjithashtu do të thotë që United ka marrë vetëm pesë pikë nga 21 të mundshme kundër ‘gjashtë të mëdhave’ këtë sezon. Edhe më e rëndësishmja, ajo i lë ata 12 pikë prapa kampionëve të Manchester City, i cili të Shtunën mundi West Ham për të bërë 20 fitore radhazi.

Ndërsa United dështoi të gdhendë shumë shanse domethënëse në Chelsea, Scholes llogarit që gjysma e qendrave të tyre duhet të marrë përsipër fajin.

Ai thotë se Harry Maguire dhe Victor Lindelof u jepet shumë mbrojtje nga Fred dhe Scott McTominay. Në të vërtetë, ai mendon se Fred dhe Scott McTominay duhet të ndikojnë në lojën tjetër.

“Shumë nga problemet që shoh janë dy qendra dhe portier – mirë, jo aq shumë portier sot – por qendrat duhet të mbrohen,” i tha Scholes Premier League Productions.

“Kjo do të thotë që ju duhet të keni dy lojtarët tuaj të mesfushës menjëherë pranë tyre gjatë gjithë kohës dhe ju heq gjithçka nga aftësia juaj sulmuese.

“Ata nuk ngrihen në fushë, nuk mund ta mbajnë topin në të tretën e fundit të fushës sepse nuk mund të mbajnë sulmet sepse janë shumë të thella.

“Dhe kjo është një përsëritje e tyre tani që vazhdon të vazhdojë. Nëse ata do të shkojnë në atë nivel tjetër ata duhet të jenë më të guximshëm, ata duhet të jenë më të guximshëm në qendër të fushës. “

Scholes mendon se Maguire dhe Lindelof do të kishin qenë në gjendje të merreshin me Olivier Giroud, Mason Mount dhe Hakim Ziyech vetë.

“Të dy pjesët e qendrës, lëri ata, le të mbrojnë”, tha ish-mesfushori i United.

“Kundër kujt po luani? Një sulmues mesatar i Chelsea. Jo mesatare, sepse më pëlqen Giroud, por ai nuk do të largohet nga askush. Ai është perfekt për ata dy sot.

“Mason Mount nuk do të largohet prej tyre, Ziyech nuk është i shpejtë, pa ritëm. Ata nuk kanë asgjë për t’u shqetësuar.

“Lejoni lojtarët tuaj të mesfushës të bashkohen në sulme dhe të paktën të kontribuojnë diçka në anën sulmuese të lojës.”


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Bruno Fernandes nuk i shpëton kritikave

Scholes ishte gjithashtu i zhgënjyer në performancën e super yllit portugez Fernandes. Normalisht kaq i besueshëm, Fernandes kishte një pasdite shumë të qetë sipas standardeve të tij dhe Scholes thotë se ai duhet të bëjë më shumë në këto lloj lojërash.

Bruno Fernandes përplasi kokën

“Ata duhet ta ndryshojnë atë, cilësia duhet të jetë më e mirë”, tha Scholes.

“Lojtarët e mëdhenj duhet të rriten.

“Përsëri Fernandes sot – nuk e mbaj mend të ketë bërë asgjë.

“Nuk e mbaj mend që ai ka krijuar një shans, nuk e mbaj mend që ai ka goditur në portë.

“Nuk më kujtohet [Chelsea keeper Eduoard] Mendy, përveç disa herë, duke u sjellë në lojë. Pra, cilësia është zhgënjyese. Ata duhet ta bëjnë atë më mirë kundër këtyre klubeve të mëdha “.

LEXO MË SHUMË: Objektivi i transferimit të Man Utd ‘do të shtyjë’ për lëvizje sapo të arrijë oferta zyrtare

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu