Lobera thotë se nuk ka vend për vetëkënaqësi pasi ata përballen me Bengaluru dhe ATK Mohun Bagan në lojërat prapa.

Qyteti Mumbai janë në një formë të pasur, por trajneri Sergio Lobera mendon se ata do të jenë në një sfidë të vështirë kur të marrin përsipër FC BengaluruSuperliga indiane të martën.

Edhe pse Ishujt regjistroi një fitore 2-0 kundër Hyderabad dhe Kerala në dy ndeshjet e tyre të fundit, Lobera mendon se nuk do të jetë e lehtë për të shënuar pasi Bengaluru është një arrë e fortë për tu thyer.

“Unë mendoj se do të jetë një lojë ndryshe nga dy të fundit. Bengaluru janë shumë kompaktë dhe shumë të mirë në mbrojtje. Do të jetë e vështirë për ne dhe ne kemi nevojë për të menaxhuar situatën,” tha ai spanjoll.

“Padyshim, si trajner, duhet të analizojmë. Gjëja më e rëndësishme është jo vetëm rezultati, por edhe të analizojmë se si të fitojmë. Në ndeshjen e fundit, ne filluam shumë mirë, shënuam dy gola, por pas kësaj i dha Kerala mundësitë për të shënuar . Ne ​​patëm shanse shumë të mira për të mbyllur ndeshjen. 3-0 është një rezultat shumë i vështirë (rezultati për tu kapërcyer) për çdo skuadër. Ne duhet të përmirësohemi për të kthyer shanset tona dhe kur ju jeni duke udhëhequr 2-0 nuk është mirë të pranoni shanset që skuadra tjetër të shënojë. Por unë jam shumë i kënaqur me skuadrën time. Ne jemi duke u përmirësuar, po fitojmë dhe duhet të vazhdojmë të punojmë në të njëjtën mënyrë, “shtoi ai.

ATK Mohun Bagan kanë kaluar një pikë larg Mumbai City pas fitores së tyre kundër NorthEast United. Por me një lojë në dorë dhe një mundësi për të mposhtur gjigandët e Kolkata në 11 Janar, Lobera dëshiron të mos bëjë presion mbi skuadrën e tij për të rimarrë vendin e parë. Aktualisht, ai nuk dëshiron të shikojë tryezën dhe përkundrazi është duke u përqëndruar në ndeshjen tjetër.

“Ne duhet të kënaqemi duke luajtur futboll dhe të përqendrohemi në çdo ndeshje. Fokusi ynë tani është në ndeshjen kundër Bengaluru. Hap pas hapi, lojë pas ndeshje, ne duhet të përmirësohemi. Në fund të sezonit, tabela është e rëndësishme por tani gjëja më e rëndësishme është ndeshja tjetër. Ne nuk ndiejmë presion. Ne po luajmë futboll të mirë dhe kemi pasur rezultate shumë të mira deri më tani.

“Unë mendoj se i gjithë motivimi varet nga vetja më shumë se ekipet e tjera. Kjo nuk varet nga ATK [Mohun Bagan] ose rezultatet e ekipeve të tjera. Ne duhet të punojmë dhe të përmirësojmë nivelin tonë në çdo lojë. Fillimi i sezonit ishte shumë i mirë për ne, por në këtë sezon mund të shihni që mund të ndryshojë në disa ndeshje. ATK po bën një punë shumë të mirë, por ka ekipe të mira në garë dhe gjithçka mund të ndryshojë në çdo kohë “.

Mumbai City vs Kerala Blasters

Mumbai është në një varg të lakmueshëm shtatë ndeshjesh të pamposhtur, por ish-menaxheri i Las Palmas ka shkatërruar çdo vend për vetëkënaqësi.

“Unë nuk jam i shqetësuar (nga vetëkënaqësia). Unë kam një ekip shumë të mirë me lojtarë me përvojë. Ata dinë të përmirësohen në kushte të vështira. Për shembull, ne luajmë përsëri dy ditë më vonë kundër një lojë tjetër të madhe, por lojtarët e mi e dinë situatën dhe ata duan të përmirësohen dita ditës. Unë jam shumë i lumtur për këtë situatë “.

Ish-trajneri i Goa është gjithashtu i pastububuar për rekordin e tij të dobët kundër Bengaluru (W1, D1, L4).

“E kaluara është e kaluar dhe nuk ndikon në të ardhmen. Këto janë skuadra të ndryshme dhe lojtarë të ndryshëm. Ne po përgatitemi në të njëjtën mënyrë. Ne duhet të dimë detajet e vogla të ekipit kundërshtar që mund të na ndihmojnë. Alwaysshtë gjithmonë shumë e vështirë për të luajtur kundër Bengaluru por më e rëndësishmja për ne është të japim më të mirën. “

Ndërkohë, mesfushori Rowllin Borges mendon se skuadra është përshtatur mjaft mirë me filozofinë e Lobera dhe është e gatshme të performojë në përputhje me kërkesat e situatës.

“Nuk ishte shumë e vështirë (përshtatja) me lojtarë si [Ahmed] Jahouh dhe[PërqafimiBoumousAtajanëlojtarëcilësorëedhepërstilinelojësqëtrajneridëshirontëluajë[Hug BoumousTheyarequalityplayersalsoforthestyleofplaythecoachwantstoplay

“Çdo ndeshje është e rëndësishme për ne dhe ne po shkojmë për tre pikë. Ekziston presion që unë të performoj në çdo ndeshje dhe do të përpiqem ta ndihmoj ekipin në çdo mënyrë të mundshme. Formimi dhe roli ka qenë i njëjtë. Justshtë vetëm kërkesa e lojës. Nëse loja kërkon që unë të sulmoj ose të mbroj, unë e bëj atë. Kjo varet nga loja, “deklaroi Goan.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu