Real Madrid ka luftuar për të mbajtur hapin me rivalët e qytetit Atletico Madrid në garën e këtij sezoni për titull në La Liga, dhe tani atyre u është goditur një goditje e madhe me lajmin se kapiteni dhe hajmali i tyre Sergio Ramos mund të jetë jashtë për deri në shtatë javë.

Los Blancos kanë pësuar pothuajse dyfishin e sasisë së golave ​​që skuadra e Diego Simeone ka në kampionat këtë sezon, me njerëzit e Zinedine Zidane aktualisht dhjetë pikë prapa drejtuesve.

Sergio Ramos aktualisht është i detyruar të shikojë nga tribunat
Sergio Ramos aktualisht është i detyruar të shikojë nga tribunat | Nxit imazhe / Getty Images

Mungesa e Ramos – i cili tashmë ka humbur gjashtë ndeshje në ligë këtë sezon përmes lëndimit – ka ndikuar padyshim në anën e tyre të titullit dhe Zidane tani duket se do të jetë pa hajmali e tij për pak kohë më shumë pas lajmit se ai është detyruar të nënshtrohet një operacioni dëmtimi i gjurit.

KOPJE raportojnë se Ramos do të humbasë gjashtë deri në shtatë javë të veprimit ndërsa i nënshtrohet rehabilitimit pas operacionit, një magji që mund ta shohë atë të humbasë deri në dhjetë ndeshje duke përfshirë të dy këmbët e tyre Liga e Kampioneve barazim me nokaut ndaj Atalanta.

Sa i përket veprimit të La Ligas, Ramos do të humbasë përplasjen në shtëpi me Real Sociedad si dhe udhëtimin e tyre të madh në Atletico në fillim të Marsit.

Madrid kapiteni ishte përpjekur të luante përmes barrierës së dhimbjes – duke marrë pjesë në tre seanca stërvitore me ekipin e parë – por pasi nuk ishte në gjendje të merrte pjesë në seancën e së premtes, nevoja për kujdes të mëtejshëm mjekësor është bërë e qartë.

Sergio Ramos
Sergio Ramos ka luftuar me dëmtime këtë sezon | Nxit imazhe / Getty Images

Ndërprerja e dëmtimit është vetëm e fundit në një varg çështjesh mbrojtëse me të cilat përballet Real në këtë moment, me Dani Carvajal dhe Lucas Vazquez gjithashtu aktualisht jashtë fushës.

Zidane ka zgjedhur të riun Eder Militao në fushë së bashku me Raphael Varane në dy ndeshjet e mëparshme të Realit në ligë, megjithatë, braziliani i ri aktualisht po vuan një ndeshje pasi ai u përjashtua me më pak se dhjetë minuta në ligën e fundit të Los Blancos ndeshje kundër Levante.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu