Ish mbrojtësi i Djajve të Kuq ka përshëndetur përpjekjet e një lojtari anglez që duket se është “hedhur” nga Jose Mourinho

Luke Shaw është përshëndetur për ngjitje në “grumbullin e skrapit” në Manchester United, me Rio Ferdinand duke pranuar se një mbrojtës i majtë i cili ishte “absolutisht i flakur” nga Jose Mourinho dukej se ishte një “njeri i thyer” në një fazë.

Ndërkombëtar i Anglisë ishte kritikuar publikisht nga një trajner portugez gjatë periudhës më testuese të magjisë së tij në Old Trafford.

Sidoqoftë, një personazh ambicioz kurrë nuk iu shmang sfidës për të provuar veten e tij dhe është tani një pjesë integrale e planeve të Ole Gunnar Solskjaer pasi potenciali i padyshimtë zhbllokohet në moshën 25 vjeç.

Çfarë është thënë?

I ka thënë ish-mbrojtësi i United Ferdinand, i cili di gjithçka për presionin për të performuar nën dritën më të ndezur të vëmendjes në Manchester Vibe Me Pesë: “Ne duhet të shohim se nga ai ka ardhur nga rruga.

“Ky ishte një fëmijë i cili ishte prishur mendërisht, dukej, dukej sikur ai ishte në grumbuj skrapesh në United.

“Jose Mourinho kur ishte atje, e hodhi poshtë atë absolutisht. Keci ishte një njeri i thyer.

“Ai është kthyer nga thellësitë për të qenë tani një nga lojtarët më të rëndësishëm në Man United në mënyrën se si ata po luajnë. Duhet ta lavdëroni për këtë ”.

Rekordi i Shaw në 2020-21

Luke Shaw Alex Telles

Solskjaer rrëmbeu mbrojtësin brazilian Alex Telles gjatë verës së vitit 2020, me një konkurrencë shtesë për vendet e kërkuara në Old Trafford.

Shaw e ka mbrojtur atë kërcënim për vendin e tij në fillimin e XI të United të bëhet një nga emrat e parë në fletën e ekipit.

Ai ka marrë 32 paraqitje në të gjitha garat këtë sezon, me Telles të kufizuar në vetëm 16.

Loja e Shaw është çuar në lartësi të reja me një rol të dukshëm të gozhduar, me një gol dhe gjashtë asistime të kontribuara për kauzën kolektive.

Pamja më e madhe

Shaw e ka pranuar se e ka gjetur të vështirë gjatë mbretërimit të Mourinho në United, por ai kurrë nuk e humbi besimin në aftësinë e tij.

Ajo shfaqje e karakterit tani po shpërblehet, me akoma shumë për të luajtur për në 2021.

Djajtë e Kuq po ndjekin një finale të katërt në Premier League së bashku me ofertat për Kupën e FA dhe lavdinë e Ligës së Evropës.

Ekziston gjithashtu një Kampionat Evropian për të synuar këtë verë, me Shaw që kthehet në grindjen e Anglisë pas një magji të detyruar në shkretëtirën ndërkombëtare.

Leximi më tej

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu