Shefi i Derby County Wayne Rooney shpreson të nënshkruajë një marrëveshje huazimi për mbrojtësin e ri të Manchester United Teden Mengi të hënën.

Mengi, 18, ka qenë me organizatën e të rinjve të Bashkuara për dy vitet e fundit. Ai bëri 15 paraqitje në Premier League 2 sezonin e kaluar dhe ka dalë shtatë herë në 2020-2021.

Ylli i lindur në Mançester bëri debutimin e tij për të moshuarit si një zëvendësues në një ndeshje të Ligës së Evropës kundër LASK në gusht 2020. Ai vlerësohet shumë nga shefat e Old Trafford dhe duket i vendosur për një karrierë të yjeve.

Fitimi i kohës së lojës do të jetë thelbësor për zhvillimin e tij dhe kjo duket se do të vijë me Derby. Ish Djalli i Kuq Rooney ka qenë i etur për të forcuar skuadrën e tij që kur mori frenat në një bazë të përhershme.

Derby po humbet Morgan Whittaker ndaj Swansea, ndërsa George Evans është kundër Millwall dhe i riu Kaide Gordon po bashkohet me Liverpool. Ish-kapiteni i Anglisë ka përdorur lidhjet e tij të Bashkuara për të marrë një marrëveshje mbi linjën në ditën e afatit.

Mengi, i cili ka qenë stërvitje rregullisht me skuadrën e ekipit të parë të United, pritet të ketë një mjekim të hënën. Shefi i United Ole Gunnar Solskjaer sanksionoi masën dhe mendon se do të përfitojë të gjitha palët e interesuara.

Mbetet të shihet se sa veprime merr Mengi në Pride Park Stadium. Ai do të bashkohet me një ekip të Derbit i ulur i 18-ti në renditjen e Kampionatit.

Ato janë vetëm pesë pikë mbi zonën e rënies. Sidoqoftë, tre fitore të njëpasnjëshme i shohin Rams duke lëvizur në drejtimin e duhur nën drejtimin e Rooney.

Mbrojtës në kërkesë

Një njeri që sigurisht po krijon një trazirë larg Old Trafford është mbrojtësi Diogo Dalot. 21-vjeçari, i huazuar me Milanin nga United, ka shijuar një disa muaj të shkëlqyera në San Siro.

Ai ka luajtur tetë herë në Serie A, me Milanin ulur në krye të tabelës italiane. Asi i Portugalisë U-21 luajti gjithashtu në të gjashtë ndeshjet e grupeve të Rossonerëve në Europa League.

Dhe fjala është që Milani dëshiron ta bëjë marrëveshjen të përhershme gjatë verës. SunSport pohoi gjatë fundjavës se Milani ‘ka bërë kontakte të hershme’ me United për të parë një marrëveshje verore.

Dalot bëri një marrëveshje pesë-vjeçare në Teatrin e rendrrave në verën e vitit 2018. Ai bëri 16 paraqitje në Premier League në sezonin e tij të parë me United por mezi u paraqit në 2019-2020.

I riu më në fund po tregon ngjyrat e tij të vërteta në Itali dhe mund të vendoset për një qëndrim të gjatë.

LEXO MË SHUMË: Legjenda e Real Madridit e lidhur me United

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu