Bosi i Marseille Andre Villas-Boas ka kritikuar ofertën e Aston Villa për mesfushorin Morgan Sanson si ‘patetike’ dhe konfirmoi se ata e refuzuan ofertën.

Të Sansonit Forma mbresëlënëse për gjigandët e Ligue 1 ka tërhequr interes nga ekipet më të mira në Angli, duke përfshirë Tottenham, Arsenal dhe West Ham.

Megjithatë, Villa është klubi i parë që bën një qasje zyrtare – megjithëse ajo ofertë, që mendohej të ishte rreth 13 milion €, plus 3 milion € në shpërblime, u tërhoq menjëherë.

“Ne kishim një ofertë shumë, shumë të dobët nga Aston Villa, të cilën e refuzuam. Ishte patetike, ”tha Villas-Boas për kanalin televiziv Francez Telefoot Chaine (siç citohet nga Posta) pas disfatës së Marseille 1-0 nga Lens.

“Shpresoj që ai (Sanson) të vazhdojë të mbetet profesionist”.

26-vjeçari ishte një interpretues kryesor pasi Marseille përfundoi i 2-ti në Ligue 1 sezonin e kaluar. Ai shënoi pesë gola dhe shënoi pesë asistime.

Megjithatë, ata po luftojnë disi këtë herë, duke qëndruar aktualisht në vendin e gjashtë – 10 pikë prapa udhëheqësit PSG.

Marseja vendosi çmimin e Sanson

Ish-shefi i Spurs, Villas-Boas konfirmoi fundjavën e kaluar se kishte pasur interes për lojtarin. Marseille thuhet se vlerëson Sanson me rreth 20 milion.

“Do ta shohim. Dritarja e transferimeve është e hapur, Sanson është një lojtar që vlerësohet shumë, ‘tha Villas-Boas të Shtunën e kaluar.

“Zyrtarisht, ne nuk kemi marrë ndonjë ofertë, përveç nëse ka ndodhur gjatë ndeshjes.

“Ai është një djalë që intereson skuadrat angleze për shkak të karakteristikave të tij. Possibleshtë e mundur që diçka mund të ndodhë ”.

Sidoqoftë, do të ishte që ‘diçka’ të ishte një ofertë e ulët nga Villa për një lojtar i cili ka shënuar dy herë këtë sezon.

Sanson, i cili sapo është kthyer nga një dëmtim i muskujve, ka një kontratë që zgjat deri në verën e vitit 2022.

LEXO MË SHUMË: Përplasja e dyfishtë Ballsy e sheh akuzën e FA për shefin e Villas Smith

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu