Bosi norvegjez ka zbuluar se francezi është ende në shërim, ndërsa Daniel James gjithashtu ka marrë një goditje

Shefi i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer ka konfirmuar se Paul Pogba është vendosur të humbasë një “disa javë më shumë” të veprimit për shkak të dëmtimit të tij në kofshë.

Pogba është mënjanuar që kur çaloi në gjysmën e parë të barazimit 3-3 të United me Everton në Old Trafford më 6 shkurt.

Francezi ka humbur tre ndeshjet e fundit të klubit në të gjitha garat, duke përfshirë një barazim 0-0 me Real Sociedad në Ligën e Evropës të Enjten mbrëma, dhe Solskjaer nuk pret që ai të kthehet për ca kohë akoma.

Çfarë u tha?

Solskjaer zbuloi gjithashtu se Daniel James goditi një goditje kundër Sociedad, të cilin Djajtë e Kuq e rrëzuan nga Evropa me një rezultat të përgjithshëm 4-0, ndërsa dha një azhurnim mbi gjendjen e Scott McTominay, Donny van de Beek dhe Edinson Cavani.

“Ne do të duhet ta kontrollojmë atë sonte,” i tha trajneri norvegjez BT Sport rreth James pas bilbilit përfundimtar në Old Trafford.

“Scott, Donny, Edinson shpresojmë që ata të jenë në dispozicion për fundjavën.

“Paul është ende jashtë për disa javë”.

Sa më shumë lojëra do të qëndrojë Pogba?

Pogba do të jetë i padisponueshëm për përzgjedhje kur United të përballet me Chelsea në Stamford Bridge të Dielën, ku ata do të synojnë të marrin fitoren e tyre të parë sezonale kundër një prej ekipeve të ‘gjashtë të mëdhenjve’ të Premier League.

Mesfushori gjithashtu do të mungojë për ndeshjet e mëparshme në avantazh kundër Crystal Palace dhe Manchester City, ndërsa një takim me West Ham në 14 Mars mund të vijë gjithashtu shumë shpejt për fituesin e Kupës së Botës.

Mbështetësit do të shpresojnë që Pogba të kthehet në fushë me kohën për ndeshjen çerekfinale të Kupave të FA të Djajve të Kuq kundër Leicester City shtatë ditë më vonë, me skuadrën që atëherë ishte planifikuar të bënte një pushim shumë të nevojshëm para një përplasje me Brighton më 3 Prill.

Pamja më e madhe

Pogba luajti një rol kryesor në ngritjen e United në samitin e Premier League në fillim të sezonit, por Solskjaer ka forcë të mjaftueshme në thellësi për të përballuar pa e kaluar atë në një periudhë vendimtare.

Bruno Fernandes ka qenë një burim i besueshëm i golave ​​dhe asistimeve që nga kalimi i tij në Old Trafford nga Sporting CP në janar 2020. Të tillë si Marcus Rashford, Mason Greenwood dhe Anthony Martial gjithashtu mund të sigurojnë shumë forcë zjarri në të tretën e fundit.

Ndërkohë, Fred dhe Nemanja Matic janë akoma të gatshëm për të mbajtur gjërat tik-tak në anijet mbrojtëse të mesfushës ndërsa Djajtë e Kuq vazhdojnë të garojnë në tre fronte të trofeve.

Leximi më tejSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu