Ish-kryetari i Rangers Dave King ka pohuar se ka një shans “zero përqind” që Steven Gerrard të largohet nga Rangers për t’u bërë menaxher i Liverpool në “të ardhmen e afërt”.

Gers fitoi titullin e tyre të 55-të Skocez gjatë fundjavës, por i pari për 10 vjet dhe Gerrard tashmë e ka shkruar veten në librat e historisë.

Rangers në mënyrë të pashmangshme e morën titullin të Dielën pasi Celtic dështoi të mposhtë Dundee United. Rezultati i dha Rangers një epërsi të pakundërshtueshme prej 20 pikësh dhe dorëzim Gerrard titullin e tij të parë në kampionat.

Shefi i lindur në Whiston ka qenë vazhdimisht i lidhur me një kthim për të menaxhuar klubin e tij të fëmijërisë Liverpool. Sidoqoftë, megjithë betejat e tanishme të Jurgen Klopp me kampionët e Premier League, King thotë se Gerrard ka ambicie të mëdha me Rangers.

King thotë se Gerrard ka disa çështje të ngutshme në Ibrox, pavarësisht se fitoi titullin pas më pak se tre vjet në krye.

Mbreti tha në Glasgow Times“Unë mendoj se ka një shans zero për qind që Steven të shkojë në Liverpool në një të ardhme të afërt.

“Unë e them këtë për dy arsye. Liverpool si një klub nuk i braktis menaxherët e tyre shumë lehtë.

“Klopp ka bërë një punë fantastike, ata kanë pasur një sezon të vështirë, por ai është ende një menaxher i shkëlqyeshëm dhe mendoj se ai do të jetë akoma atje sezonin e ardhshëm, duke vazhduar të jetë i suksesshëm.

“Së dyti, Steven nuk është tipi i burrit që prish një kontratë. Steven zgjati kontratën e tij me Rangers plotësisht duke e ditur se do të kërkonte fitimin e një titulli dhe më pas mbrojtjen e një titulli.

“Hyrja në Ligën e Kampionëve ishte një objektiv tjetër i qartë. Unë nuk mendoj se Steven do të jetë i kënaqur me vetëm fitimin e kampionatit. Unë e di që ai dëshiron të mbrojë atë titull të kampionatit dhe e di se ai dëshiron të futet në Ligën e Kampionëve.

“Nga këndvështrimi i Steven, kalimi i viteve të ardhshme në Rangers do të jetë mirë për të, karrierën e tij dhe, natyrisht, do të jetë mirë për Rangers.

“Një lëvizje në Liverpool është diku larg rrugës dhe pse Steven do të dëshironte të shkonte në një klub tjetër? Ai e do klubin, mbështetësit e duan atë dhe ai ka mbështetjen dhe mbështetjen e plotë të bordit.

“Ai ka një detyrë të madhe përpara tij, mbrojtja e titullit të kampionatit do të jetë e rëndësishme. Importantshtë e rëndësishme që tifozët ta shijojnë këtë moment sepse ka kaluar shumë kohë, por sezoni tjetër do të vijë shpejt. ”

Klopp është nën kontratë deri në vitin 2024, dhe aktualisht kuptohet që ai do të largohet nga Anfield pas skadimit të marrëveshjes së tij.

Kishte spekulime muajin e kaluar se ai mund të vendoste të largohej përpara atëherë, me syrin në punën e ekipit kombëtar gjerman.

Megjithatë, Klopp, pala e të cilit është në një copë toke ngjitëse të formës, e refuzoi fjalimin, ai tha: “Dhe cila ishte gjëja tjetër? Se mund të largohem? Do të largohesha ?.

“Ah – kështu e mora thesin apo e lashë vetë apo çfarë? Cila është fjala? Për çfarë flisnin? ”

Zyrtari për shtyp i Liverpool e bëri të qartë se kishte zëra rreth largimit ose pushimit.

Klopp vazhdoi: “Oh, as dhe as. As as. Nuk kam nevojë për pushim. Kështu që kam dëgjuar gjithashtu në të vërtetë për … shikoni gjëja e fundit që dua të bëj është të flas për gjëra private në një konferencë shtypi. ”

Carragher: Gerrard nuk nxiton

Kur Klopp vendos të largohet, Gerrard padyshim do të jetë në listën e ngushtë për ta zëvendësuar atë.

Sidoqoftë, Jamie Carragher nuk beson se Gerrard, 40, do të lëvizë në jug për ndonjë punë të vjetër. Ai gjithashtu mendon se Gerrard nuk nxiton të largohet nga gjigandët Skocezë.

“Nëse Gerrard vazhdon të fitojë i madh në Skoci, është e sigurt që do t’i ofrojë atij shumë oferta pune në Premier League, me nënkuptimin se menaxhimi i një ekipi në mes të tryezës në Angli është më tërheqës sesa të jesh Rangers ose trajner i Celtic”, shkroi Carragher në Telegrafi kolonë.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


“Unë nuk jam i bindur që vlen për rastin e Gerrard.

“Ishte një kohë kur mund të kisha ndjekur idenë se Rangers është një gur i parë i parë për ish-shokun tim të Liverpool, dhe ai duhet të ketë syrin e tij në një kthim të shpejtë të Ligës Premier në gatishmëri për një ribashkim të pashmangshëm të Anfield më vonë në karrierën e tij.

“Duke parë atë që po ndërton në Rangers, nuk besoj se ai duhet të largohet nga Ibrox dhe të provojë veten diku tjetër. Sigurisht që jo akoma ”.

Carragher shtoi: “Nderimi më i madh që mund t’i bësh atij është se tani është Celtic ai që duhet të gjejë dikë me personat e kërkuar për të marrë Gerrard.

“Fat i mirë për këtë. ‘Sshtë një mbret i ri i futbollit Skocez dhe ai duket i gatshëm të mbretërojë për një kohë. ”

LEXO MË SHUMË…

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu