Mentori Amakhosi fitoi Kupën Nedbank në 2012 me SuperSport United dhe gjithashtu fitoi Kupën Absa (e njëjta konkurs) në 2004 me Moroka Swallows

Trajneri i Kaizer Heads, Gavin Hunt, thotë se ai nuk e ka luksin të fusë lojtarë të skajshëm për ndeshjen e së Dielës në Kupën Nedbank kundër Richards Bay.

Amakhosi pret ekipin e kategorisë së parë (niveli i dytë) në Stadiumin FNB të Dielën pasdite (15:00 fillimi) në një 32 ndeshje të fundit.

Skuadra KwaZulu-Natal aktualisht është në krye të klasifikimit të divizionit të parë dhe mund të dëshirojë shanset e saj kundër një ekipi të Heads i cili ka luftuar për qëndrueshmëri.

Trajneri i Amakhosi, Gavin Hunt është i kujdesshëm ndaj kërcënimit që do të ofrojë Richards Bay.

“Unë mendoj se ekipet nga NFD [first division] luani me shumë më shumë intensitet dhe loja është helterier atje, “i tha ai medias, siç citohet nga News24.

“Unë nuk mendoj se shumë ekipe të fluturimit të lartë janë mësuar me ato lloje lojërash dhe nëse shikoni lartësinë mesatare të atyre skuadrave, ato janë mjaft të vogla dhe të mprehta.

“Duket ndonjëherë sikur ata kanë 15 lojtarë në fushë, e cila është e vështirë për të luajtur kundër.”

Shefat ranë në fazën gjysmë-finale të MTN8 dhe aktualisht janë 15 pikë prapa drejtuesve të ligës Mamelodi Sundowns. Nuk ka Telkom Knockout këtë sezon dhe ndërsa Amakhosi janë ende në Ligën e Kampionëve Caf, Kupa Nedbank duket se është e vetmja goditje e tyre reale në argjendtë këtë sezon.

Prandaj Hunt nuk do të tundohet të pushojë asnjë nga lojtarët e tij kryesorë dhe është duke kërkuar të luajë vetëm për ekipin e tij më të fortë në dispozicion.

“Ne padyshim që do të përpiqemi të bëjmë më të mirën në çdo ndeshje dhe do të luajmë njëmbëdhjetë më të mirët që mendojmë se janë të përshtatshme për lojën dhe do ta marrim nga atje sepse nuk ka asnjë pagesë falas”, tha ish Moroka Swallows, SuperSport United dhe Trajneri i Bidvest Wits.

“Nëse shikoni në të gjithë botën, shihni ekipe që luajnë skuadra të dobësuara në garat e Kupës, por është diçka që nuk mund ta përballojmë për shkak të situatës në të cilën ndodhemi.”Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu