Shefi i Blades shpreson që skuadra e tij mund të rritet në afatin kalimtar të janarit

Sheffield United menaxheri Chris Wilder ka pranuar se nuk do të habitej nëse loja e skuadrës së tij kundër Crystal Palace të shtunën u shty për shkak të një rritje në rastet e koronavirusit.

Britania e Madhe ka parë një rritje të madhe në numrin e rasteve pozitive të koronavirusit në javët e fundit dhe lojërat e shumta të Premier League janë anuluar si rezultat.

Tottenhamndeshja me Fulham në fillim të kësaj jave ishte ndeshja më e fundit që u shty për shkak të çështjeve në skuadrën e Cottagers, ndërsa përplasja e Sheffield United me Burnley vazhdoi përpara pavarësisht testeve pozitive midis lojtarëve dhe stafit të Blades.

Skuadra e Wilder u testua të Enjten, dhe rezultatet do të kthehen të Premten.

Pavarësisht se asnjë individ i ri nuk shfaq simptoma, Wilder mendon se duke pasur parasysh rritjen e rasteve në vend nuk do ta befasonte atë nëse ndeshja e Pallatit do të shtyhej.

“Unë mendoj se mënyra sesi po përfshinë vendin, nuk do të befasohesha,” tha Wilder në përgjigje të nëse ndjente se loja në Selhurst Park mund të anulohej. “Ajo ka filluar të rritet. Padyshim që edhe pas periudhës së Krishtlindjes.

“Unë nuk do të befasohesha gjatë raundit të provave tani që do të ketë më shumë teste pozitive lart e poshtë në vend në futbollin profesionist dhe Premier League.”

Ka pasur bën thirrje për një ndërprerje qarku për ta marrë situatën nën kontroll. Wilder nuk ofroi pikëpamjet e tij për një veprim të tillë, por tha se ai do të drejtohet nga direktivat e Premier League.

“Padyshim që është rritur jashtëzakonisht shumë dhe shpejtësia e asaj që ka ndodhur gjatë tetë javëve të fundit ka ndryshuar situatën në vend,” tha ai. “Si gjithmonë, ne do të luajmë me një shkop të drejtë, ne do të bëjmë atë që Kryeministri Liga dëshiron që ne të bëjmë “.

Wilders Blades janë duke e rritur Premier League me dy pikë nga 16 ndeshje dhe janë ekipi i vetëm në divizion pa fituar në emrin e tyre.

Isshtë një situatë e rëndë, por Wilder shpreson që skuadra e tij të mund të rritet në afatin kalimtar të janarit.

“Ne kemi nevojë për mendimin tim për ta bërë grupin më të mirë,” tha ai. “Në krye të shefit ekzekutiv dhe bordit që ata të marrin vendimin e tyre ose të ndjekin objektivat që po shikojmë dhe pozicionet që po shikojmë “Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu