Jose Mourinho ka argumentuar se ai do të marrë trajtim më të ashpër sesa Jurgen Klopp nëse do të vepronte në të njëjtën mënyrë gjatë ndeshjeve.

Mourinho sapo kishte parë ekipin e tij të Tottenham humbin 2-1 në Anfield pasi fituesi i minutës së 90-të të Roberto Firmino fitoi ndeshjen për kampionët.

Pas fishkëllimës me kohë të plotë, Mourinho u pa duke thënë me Klopp. Në atë kohë ishte e paqartë se çfarë e kishte dëmtuar menaxherin portugez, megjithatë ai shpjegoi më shumë në intervistën e tij pas ndeshjes.

I pyetur në lidhje me shkëmbimin nga Amazon Prime, ai tha: “Unë i thashë që ekipi më i mirë humbi. Ai nuk ishte dakord por ky është mendimi i tij.

“Nga rruga, nëse unë sillem në të njëjtën mënyrë në kontakt si ai nuk kam asnjë shans për të qëndruar atje. Unë jam jashtë një minutë më pas. ”

I pyetur nëse ai mendonte Klopp ishte shumë i animuar, ai shtoi: Eja, kjo është e animuar? Kjo është e animuar? Apo dëshiron që unë të marr bordin e zyrtarit të katërt nga duart e tij dhe të shoh se çfarë ndodh me mua? “

Gazetari më pas pyeti nëse ai mendonte se Klopp kishte shkuar shumë larg, ndaj Mourinho u përgjigj: “Jo, po e them këtë. Për disa arsye, unë jam ndryshe. Kjo është e vetmja gjë që unë jam duke thënë dhe kjo është ajo. ”

Më vonë, Klopp u hutua kur u tha se Mourinho kishte sjellë sjelljen e tij. Gjermani pretendoi se nuk ishte diçka e diskutuar mes palëve.

Pak ndryshim midis Tottenham dhe Liverpool

Pavarësisht humbjes, Murinjo dukej i tronditur nga performanca konkurruese e ekipit të tij.

Spurs ishin padyshim ekipi më i mirë, veçanërisht në pjesën e dytë, dhe patën shanse për të kaluar në avantazh.

Dhe Mourinho sugjeroi që do të thotë se nuk ka shumë ndryshim në cilësi midis skuadrës së tij dhe Liverpool.

“Sonte kemi luajtur kundër kampionëve në stadiumin e tyre dhe kemi ardhur këtu për të fituar,” tha ai. “Ne kishim shanset më të mira për të fituar. Shanset për Steven Bergwijn janë shanse të mëdha, vetëm për të folur për ata të dy.

“Mënyra se si ekipi ishte i organizuar dhe mënyra se si ekipi i befasoi ata taktikisht, ekipi ishte i shkëlqyeshëm. Dje po thoja sa ditë pune kishin me Jurgen dhe sa ditë djemtë e mi kanë pasur me mua dhe sot nuk dukej kështu.

“Nuk dukej si një ekip që ishte kampion dhe kampion evropian. Ky ndryshim nuk ishte në fushë. ”

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu