Agusti Benedito pranon që veshja e Ligës do të luftojë për të ruajtur një figurë hajmali nëse gjigandët me shpenzime të mëdha të Ligue 1 ndjekin këshillën e Neymar

Barcelona Kandidati presidencial Agusti Benedito pranon se gjigandët e Ligës do ta kishin të vështirë të konkurronin Paris Saint-Germain nëse Lidhja 1 klubi vendosi të bëjë një lojë për Lionel Messi.

Një figurë hajmali në Camp Nou vazhdon të mbetet vitin e fundit të kontratës së tij dhe është për shkak të goditjes së agjencisë falas në verën e 2021.

Ka ende kohë për kushte të reja që duhen prishur në Catalunya, por Messi do të lirohet të flasë me palët e interesuara nga janari nëse nuk vendoset ndonjë marrëveshje e re.

PSG po pozicionohet përpara një radhe rekrutimi, krahas peshave të rënda të Premier League Manchester City, me figura të shquara në Francë që flasin për një qasje.

Ish-ylli i Barcës, Neymar ka udhëhequr këto thirrje, me Benedito duke pranuar se komentet nga Brazili ndërkombëtar e la atë duke thënë “sh * t shenjtë, kujdes për këta djem”.

Për të, një ekip i regjistruar nga pronarë ambiciozë mund të hidhte Blaugranën nga uji kur bëhet fjalë për bisedime me Messin, me atje tani çdo mundësi që një 33-vjeçar me një klub mund të marrë një sfidë të re në të ardhmen e afërt .

I tha Benedito Radio Marca i gjashtë herë fituesit të Topit të Artë: “Ne të gjithë do të dëshironim që ai të vazhdonte te Barcelona.

“Ai është lojtari më i mirë në botë. Kam dëgjuar Leo Messin duke thënë se ai dëshironte të largohej nga Barcelona [last summer], dhe një vendim i tillë nuk merret sepse ai u ngrit në anën e gabuar të shtratit.

“Pra, gjëja e parë do të jetë që ai të ketë një ndryshim të mendimit, sepse nëse duhet të konkurrojmë me ndonjë ekip tjetër në Evropë që i ka sytë te Messi … nëse çështja është ekonomike, ne nuk do të jemi në gjendje te

“Kur dëgjova Neymar [say he wants to play with Messi again], Unë thashë, ‘Shenjta sh * t, kujdes për këta djem’, sepse PSG i përket Katar, të cilët po organizojnë Kupën e Botës, të cilët kanë një klub të tyre … Nëse PSG do ta donte, ekonomikisht nuk do të ishim në gjendje të konkurronim.

“Shpresoj se do të vijë dita kur Messi do të thotë se pas 20 vitesh te Barcelona, ​​ai dëshiron të vazhdojë”.

Financat po diktojnë një shumë të biznesit të Barçës për momentin, me Benedito që pretendon se klubi është lënë në një gjendje katastrofike nga regjimi i presidentit të rrëzuar së fundmi Josep Maria Bartomeu.

“Barcelona po kalon një situatë financiare shumë, shumë, shumë të vështirë,” shtoi ai.

“Incredibleshtë e pabesueshme shkatërrimi që bordi i mëparshëm ka bërë në Barcelonë. Isshtë çështje urgjente e madhe. Unë do të thoja që ata kanë ekzekutuar një plan tronditës.

“Do të duhen tre ose katër muaj për të marrë vendime për të cilat ne tashmë jemi shumë të qartë dhe ato do të jenë shumë të rëndësishme.”Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu