Manchester UnitedAmad Diallo nuk mund t’i fshihte emocionet e tij kur festonte atë të Marcus Rashford gol kundër Newcastle United.

Diallo vlerësohet si një nga lojtarët e rinj më premtues në futbollin evropian dhe u bashkua me Unitedin nga skuadra e Serie A Atalanta në janar.

Pasi bëri përshtypje për nën-23 ​​vjeç e United, ai erdhi nga pankina për debutimin e tij në fitoren e tyre 4-0 në Europa League kundër Real Sociedad.

18-vjeçari ishte një zëvendësues i papërdorur kundër Newcastle dhe ndiqte mënjanë si Rashford poshtëroi Emil Krafth dhe shënoi golin e hapjes.

Duke qëndruar përkrah shokëve të tjerë zëvendësues Mason Greenwood dhe Shola Shoretire, ai qartë e shijoi golin dhe grushtoi ajrin në festë.


Më shumë Manchester United

‘Jo një vrasës’? Shkatërrimi i Emil Krafth nga Rashford tregoi anën e tij brutale

A mund të përmendni golashënuesin më të mirë të Man Utd nga çdo sezon i Premier League?

Krahasimi i statistikave të Nikola Milenkovicit 2020-21 me qendërmbrojtësit aktual të Man Utd

Ku jane ata tani? 15 debutuesit më të rinj të Manchester United në PL

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu