Gjatë tij Manchester United ditë, Wayne Rooney ishte i njohur mirë për të qenë në gjendje të shënonte nga pothuajse çdo distancë.

Ndërsa 35-vjeçari do të ketë punuar jashtëzakonisht shumë në zanatin e tij, ka filluar të duket sikur aftësia e futbollit kalon nëpër gjenet e Rooney.

Kjo sepse djali i tanishëm i Derby County, Kai, shënoi një gjuajtje të shkëlqyeshme të lirë nga distanca në nëntor 2019.

Nuk ka asnjë mënyrë që një fëmijë 10-vjeçar të jetë në gjendje të shënojë nga ajo distancë, por i riu gjithsesi arrin ta bëjë atë.

Edhe fëmija që duket i mërzitur që nuk po merr goditjen e lirë në fillim shkon shumë i egër pasi topi lundron nëpër ajër dhe në pjesën e prapme të rrjetës.

Ne nuk jemi plotësisht të sigurt se për çfarë bëhet fjalë festa e Kai, por ai do të ketë shumë kohë për të punuar në këtë në akademinë e Manchester United – ndoshta ai do të gjejë Jesse Lingard për të kërkuar disa këshilla.

Duke gjykuar nga kjo grevë, do të ketë shumë mundësi që ai të provojë çdo festim të ri që zbulon.


Më shumë nga Planet Football

‘Unë kurrë nuk jam përballur me një goditje kaq të vështirë’ – Tre GK në përballjen me majën Wayne Rooney

A mund të përmendni çdo lojtar që ka shënuar për Anglinë që nga viti 2000?

Kur Rooney puthi simbolin Man Utd vs Everton jo një herë, por dy herë

Debutimet ikonike: Hat-trick i Wayne Rooney kundër Fenerbahçe, 2004

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu