Mesfushori i Sevillas Joan Jordan u kthye në masa të dëshpëruara në përpjekjen e tij për të ndaluar Lionel Messin të shënonte për Barcelona.

Gjatë karrierës së tij të pabesueshme, Messi është njohur për aftësinë e tij të jashtëzakonshme të driblimit, dhe ai është pothuajse i pamundur për tu mbrojtur kur vrapon me ritëm.

“Barca ka, pa asnjë dyshim, lojtarin më të mirë në histori: Leo Messi,” tha menaxheri i Sevillas Julen Lopetegui përpara ndeshjes së tyre kundër Blaugrana.

Reprezentuesi argjentinas mbajti formën e tij të shkëlqyer kundër skuadrës së Lopeteguit, regjistrimi i një qëllimi dhe një asist në stadiumin Ramon Sanchez-Pizjuan.

Gjatë fazave të mbylljes së lojës, Jordan nuk arriti të ndalojë Messin legalisht dhe më pas u përpoq të tërhiqej përpara poshtë në dysheme nga dëshpërimi.

Messi ende ia doli fllad menjëherë mes mesfushorit, i cili më vonë u ndëshkua për sfidën e tij.


Më shumë Barcelona

Shikoni: Messi dërgon Fernando në dyqane para se të shënojë për Barcelonën

A mund të përmendni shënuesit më të mirë të Barcelonës në La Liga që nga viti 2000?

Rishikimi i Xl të fundit të Barcelonës para debutimit të ekipit të parë të Lionel Messi në 2004

Ku jane ata tani? I gjithë XI i Barcelonës në La Masia është diplomuar nga 2012

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu