Jurgen Klopp ishte relativisht i qetë pas Liverpool pësuan humbjen e tyre të dytë në Premier League të sezonit, por konferenca e tij për shtyp pas ndeshjes ende bëri një shikim interesant.

Pasi humbën 1-0 në Southampton, Reds të Klopp mbeten në krye të tabelës, por ata tani kanë rënë shtatë pikë në tre ndeshjet e tyre të fundit që kur dërrmuan Crystal Palace pak para Krishtlindjeve.

Manchester United do të lëvizë tre pikë përpara Liverpoolit nëse ata fitojnë ndeshjen e tyre në dorë në Burnley, e cila është planifikuar pesë ditë para se skuadra e Ole Gunnar Solskjaer të vizitojë Anfield.

Dhe rivalët e vjetër të Liverpool morën një përmendje të papërkulur nga trajneri i tyre gjerman, ndërsa flisnin me gazetarët përmes lidhjes video pas ndeshjes. Ai vuri në dyshim vendimin për të mos dhënë një penallti për skuadrën e tij, me një referencë se sa United janë dhënë në vitet e fundit.

Kjo duhet të shtojë pak erëza në procedurat kur të dy klubet takohen në më pak se dy javë. Kjo nuk mund të jetë përgjigjja e tij për monologun famëkeq të ‘fakteve’ të Rafael Benitez, apo jo?

“Ajo që bëri Andre Marriner me Sadio Mané sonte, nuk jam i sigurt se është në rregull,” tha Klopp.

“Man Utd kishte më shumë ndëshkime në dy vjet se unë në pesë vjet e gjysmë.”

Shikoni më poshtë (citatet specifike për Manchester United fillojnë në 04:30 në video nëse nuk ngarkohen automatikisht).


Më shumë Liverpool

10 njerëz që kanë ndjerë zemërimin e Jurgen Klopp: Lampard, Keane, Kelly

A mund të përmendni 15 transferimet më të shtrenjta në historinë e Liverpoolit?

22 nga citimet më të mira të Jurgen Klopp: ‘Nëse nuk është budallallëk, do të ha një shkop fshesë!’

11 nga momentet më qesharake të Jurgen Klopp: pantallonat e Ronaldos, zërat erotikë etj

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu