Martin Odegaard nuk mund t’i fshihte emocionet e tij pas Arsenal prodhoi një rikthim të shkëlqyeshëm për të mposhtur Benfica në Europa League.

Pierre-Emerick Aubameyang hapi rezultatin në Stadiumin Karaiskakis për t’i dhënë Gunners një epërsi totale 2-1.

Diogo Goncalves shënoi golin e barazimit pak para pushimit me një goditje të shkëlqyeshme të lirë përpara se Rafa Silva të shfrytëzojë një gabim të Dani Ceballos për t’i dhënë avantazh Benfica.

Pasi Kieran Tierney u dha atyre një litar shpëtimi, Aubameyang shënoi një fitues dramatik të vonë për të rezervuar Arsenalin në një vend në 16-të e fundit të Europa League.

Odegaard, i cili kohët e fundit u bashkua me klubin si huazim nga Real Madrid, ka treguar tashmë paraqitje të shkurtër të talentit të tij të jashtëzakonshëm për anën e Mikel Artetës.

Mesfushori tani ka shfaqur pasionin e tij dhe ka prodhuar një festim i shkëlqyeshëm pasi Aubametang kishte vendosur topin në pjesën e pasme të rrjetës.


Më shumë Arsenal

Këmbët e vallëzimit të Martin Odegaard po e ndihmojnë Arsenalin të duket përsëri si Arsenal

7 etapat e karrierës së Martin Odegaard: Fanati adoleshent i lidhur me Arsenalin

A mund të përmendni 30 lojtarët më të përdorur të Arsene Wenger në Arsenal?

Një Xl shkëlqyeshëm i lojtarëve që Arsene Wenger gati sa nuk nënshkroi për Arsenalin

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu