TottenhamPierre-Emile Hojbjerg ishte në pritje të një përplasjeje tmerri nga Josh Dasilva i Brentford gjatë gjysmëfinales së Kupës Carabao.

Me Brentford që humbi 2-0, Dasilva u fut në një sfidë me Hojbjerg dhe kaloi topin, duke u përplasur në mesin e mesfushorit.

Ai mbeti me gjak që derdhte shin dhe u desh të qetësohej nga shokët e tij të skuadrës ndërsa Jose Mourinho thuhet se e quajti trajtimin “një turp” në vijën e prekjes.

Pasi nuk e kishte parë incidentin në kohë reale, Mike Dean u inkurajua ta rishikonte atë në monitorin VAR dhe shpejt vendosi të nxirrte kartonin e kuq.

Pavarësisht se u përpoq të luante, lojtari i Danimarkës u desh të zëvendësohej nga Japhet Tanganga dhe më pas të drejtohej drejt tunelit për trajtim.


Më shumë Tottenham

Renditja e çdo lojtari për të veshur Nr.9 për Tottenham në Premier League

A mund të përmendni 20 debutuesit më të rinj të Tottenham në Premier League?

Krahasimi i golave ​​të Son Heung-min për ndeshje me pjesën tjetër të 100 klubit të Spurs

Christian Ziege: Më vjen keq që u bashkova me Liverpoolin dhe për pak humba këmbën në Spurs

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu