Manchester United shënjestra Jules Kounde shtoi disa miliona shtesë në çmimin e tij me një gol të shkëlqyeshëm solo ndërsa Sevilla mundi Barcelonën 2-0 në ndeshjen e parë të ndeshjes gjysmëfinale të Copa del Rey.

Duke qenë të lidhur me një lëvizje në Old Trafford në janar, spekulimet vazhdojnë se United po mban skeda për Kounde përpara një transferimi të mundshëm në verë.

Derisa qendërmbrojtësi në fund të fundit do të gjykohet për punën e tij mbrojtëse, ai tregoi se ka më shumë lojë të tij sesa thjesht ndalja e sulmeve në pjesën e parë kundër Barca.

22-vjeçari plaçkiti përpara, duke mposhtur tre mbrojtës ndërsa ai u hodh në kuti dhe përfundoi me zgjuarsi para Marc-Andre ter Stegen.

Ai tingull që mund të dëgjoni është Ed Woodward që vendos një jastëk mbi prehrin e tij.


Më shumë nga Planet Football

Krahasimi i statistikave të Jules Kounde 2019-20 me qendërmbrojtësit aktual të Man Utd

Shola Shoretire së shpejti mund ta bëjë Man Utd të harrojë gjithçka për Jadon Sancho

Papu Gomez tashmë po kopjon statusin e tij të heroit të kultit Atalanta në Sevilla

A mund të përmendni çdo lojtar për të shënuar 10+ gola të Premier League në 2016-17?

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu