Derisa Tottenham ra në një humbje 3-1 ndaj Liverpool, Tanguy Ndombele siguroi një moment argëtimi të vërtetë për mbështetësit e tyre.

Son Heung-min mendoi se do të shënonte golin e parë për Spurs pas vetëm tre minutash, vetëm që VAR të përjashtojë golin për shkak të një offside.

Roberto Firmino pastaj theu bllokimin në goditjen e pjesës së parë dhe Trent Alexander-Arnold dyfishoi epërsinë në minutën e 47-të.

Mahnitësi i Pierre-Emile Hojbjerg i dha Spurs një shkëlqim shprese para se Sadio Mane të godiste topin në shtëpi për të vulosur fitoren dhe për ta transferuar Liverpoolin në të katërtin.

Ndombele nuk ishte në gjendje të kontrollonte lojën, por prodhoi disa momente shkëlqimi, duke përfshirë një kthesë të Zinedine Zidane që dërgoi James Milner në dyqane.


Më shumë Tottenham

Shikoni: Son Heung-min sheh golin për Spurs të përjashtuar nga VAR për offside

A mund të përmendni çdo lojtar që do të shënojë në Champions League për Spurs?

Shikoni: Tanguy Ndombele luan një pasim brilant pa shikim para golit të tij

Renditja e çdo mesfushori qendror Spurs ka nënshkruar që kur Luka Modric u largua

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu