Manchester United dhe Manchester City po heqin dorë për të nënshkruar një mbrojtës të lartë, ndërsa Thomas Tuchel po shikon një shkëmbim të Chelsea me AC Milan – të dy në të gjithë bisedimet e fundit Euro Paper.

MAN UTD, LUFTA E MBROJTSIT NJERIU QYTET

Manchester United po luftojnë rivalët e tij Manchester City për të nënshkruar mbrojtësin e Fiorentinës Nikola Milenkovic, sipas një raporti.

Ndërkombëtar i Serbisë thuhet se ka hyrë në radarin e klubeve të Premier League muajt e fundit. Në të vërtetë, Tottenham supozohet se ka një interes mes kërkimit të tyre për një qendërmbrojtës të ri.

Sidoqoftë, United gjithashtu ka peshuar, me shef Ole Gunnar Solskjaer i vetëdijshëm se një hajmali i ri në pjesën e pasme do të jetë thelbësor për zhvillimin afatgjatë të ekipit të tij, sipas Lajmet e mbrëmjes në Manchester.

Sipas Gazzetta dello Sport (përmes Dëshmitari Sportiv), Interesi i United nuk është zbehur, por rivalët e Qytetit janë bashkuar me ta në gjueti.

Menaxheri i qytetit Pep Guardiola zgjidhi mbrojtjen e tij me nënshkrimin e Ruben Dias në afatin kalimtar të verës. Për më tepër, ai solli Nathan Ake nga Bournemouth, por holandezi ka luftuar shumë.

Sidoqoftë, Guardiola i ka sytë në një tjetër sulm të madh mbrojtës, me Milenkovic tani një objektiv kryesor.

Botimi italian thotë se Fiorentina është gati të humbasë mbrojtësin për 35 milion € (30 milion).

Por pavarësisht pasigurisë së zgjatur për destinacionin e tij të ardhshëm, Gazzetta dello Sport deklaron se, në çdo rast, ai do të luajë në Premier League sezonin e ardhshëm.

Milenkovic, 23, u zhvendos në Itali nga Partizan i Beogradit në vendin e tij në verën e vitit 2017.

Që atëherë, ai ka grumbulluar 119 paraqitje për Fiorentina, përfshirë 107 në Serie A.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


DHE PUSHIMI NGA Biseda EURO PAPER

Franck Kessie Spezia v AC Milan Shkurt 2021

Thomas Tuchel e ka bërë sulmuesin e Milanit Franck Kessie një objektiv transferimi për Chelsea. Për më tepër, ai mund të përfshijë huazuarin e Milanit, Fikayo Tomori, në një marrëveshje. (Il Milanista)

Manchester United i është bashkuar Liverpoolit në kërkim për të nënshkruar me anësorin e Leeds, Raphinha. (Sportitalia)

Lojëbërësi i Everton, James Rodriguez është duke u zhgënjyer gjithnjë e më shumë me jetën në Premier League. (Defensa Central)

Një këshilltar i Dayot Upamecano ka shpjeguar se si dështoi një lëvizje e vitit 2015 për mbrojtësin në Manchester United. (SoFoot)

BETE N ON TOKANDN ALABA

David Alaba ka marrë pesë oferta të ndryshme nga klubet Premier League dhe LaLiga. Sidoqoftë, Real Madrid është i sigurt për nënshkrimin e nënshkrimit të mbrojtësit në “javët e ardhshme”. (Fabrizio Romano)

Chelsea është një nga skuadrat angleze të etura, por mbetet e paqartë se sa seriozisht 28-vjeçari po e merr propozimin e tyre. (90 min)

Skautët e Real Madridit kanë dërguar raporte të ndritshme për mbrojtësin qendror të Braga, David Carmo. (AS)

Mbrojtësi erdhi afër bashkimit me Liverpool në janar, por Reds refuzuan kërkesat financiare të Braga. (AS)

FILLON BARCELONA PALLR TALL BALLN NGA HUMBJA E PSG

Kylian Mbappe TEAMtalk

Kandidati për president i Barcelonës Joan Laporta ka bërë një listë të lojtarëve që dëshiron nëse fiton zgjedhjet. Masa vjen pas dëmtimit të klubit Humbja e Ligës së Kampionëve ndaj Paris Saint-Germain të martën. (Don Balon)

Ndërkohë, Barca mbetet në kërkim për të nënshkruar me sulmuesin e Lyon, Memphis Depay. Sidoqoftë, holandezi po mendon ‘gjithnjë e më shumë’ për një lëvizje në Juventus. (Calciomercato)

Huamarrësi i PSG-së në Everton, Moise Kean thotë se ai vazhdon të shikojë ndeshjet e ish-klubit të Juventusit. (Sport Mediaset)

Kylian Mbappe ka folur për të ardhmen e tij pas hat-trick-ut të tij në Nou Camp. (RMC Sport)

I PARER EVERTON BOSS N IN KEMRKES

Marco Silva Everton

Bournemouth përballet me konkurrencën nga klubi arab saudit Al Hilal për të kapur ish-shefin e Everton Marco Silva. (Nabil Djellit)

Ndërkohë, Chelsea mbajti një takim me agjentin e Kays Ruiz-Atil vitin e kaluar në lidhje me disponueshmërinë e të riut të PSG. (Këmba Mercato)

Maxime Le Marchand thotë se e kishte “të dhimbshme” të mësonte për shanset e tij të zvogëlimit në Fulham. Në të vërtetë, 31-vjeçari u largua në huazim në Antwerp në janar. (Gazet van Antwerpen)

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu