Jackichand di një ose dy gjëra për lëvizjen nga një klub në tjetrin …

Që nga viti 2014, Jackichand Singh ka luajtur për tetë skuadra dhe kjo përfshin pesë Superliga indiane (ISL) klube. Nëse bio në Instagram e Jackichand nuk përmban fjalën ‘endacak’, ne bëjmë trazira.

Anësori nga Manipur filloi karrierën e tij me Royal Wahingdoh dhe që atëherë ka qenë një rrugëdalje efektive në krahët në secilën skuadër ku ka qenë pjesë e tij. Që nga janari 2021, ai ka 13 gola dhe 13 asistime në 85 paraqitje në ISL.

Jackichand gjithashtu ka arritur të gjejë një sasi të mirë minutash të ekipit të parë në të gjitha këto klube. Ai ka realizuar më shumë se 1000 minuta në secilin nga katër sezonet e fundit. A do të thotë kjo se ai është me të vërtetë i mirë?

28-vjeçarja India Anësori ndërkombëtar është një nga ata lojtarë që jep 100 përqind të tij sa herë që del në fushë. Ai gjithashtu shënon një gjashtë në dhjetë në çdo lojë që do të thotë se ai nuk është as i klasit botëror dhe as i tmerrshëm në shumicën e ndeshjeve. Kjo e bën atë një zgjedhje të popullarizuar për menaxherët që duan anësorët e tyre jo vetëm që të punojnë shumë larg topit por gjithashtu të përpiqen të jenë aventuresk në të tretën e fundit.

Jackichand Singh FC Goa

Ndërsa fillon periudhën e tij të re me Qyteti Mumbai pasi kaloi gjysmën e parë të sezonit në Jamshedpur, lojtari tashmë ka tre asistime për emrin e tij. Alsoshtë gjithashtu një ribashkim i dyfishtë për lojtarin.

Vetëm një herë në gjashtë vitet e fundit Jackichand ka kaluar më shumë se një sezon në të njëjtin klub dhe kjo ishte në FC Goa nën drejtimin e trajnerit të Sergio Lobera. Në sezonin e tij të parë me Gaurs, Jacki shënoi katër gola dhe katër asistime. Në të dytën, ai e përmirësoi më tej numrin e tij të golve, duke marrë pesë gola dhe tre asistime në 18 ndeshje.

SEZONET CLUB QYTETI
2009-2015 Royal Wahingdoh Shillong
2015-16 FC Pune City Pune
2016 FC Salgaocar Goa
2016 FC Mumbai City Mumbai
2017 Bengali Lindor Kolkata
2017-18 Kerala Blasters Kochi
2018-20 FC Goa Goa
2020-21 Jamshedpur FC Jamshedpur
2020-21 FC Mumbai City Mumbai

Alsoshtë gjithashtu roli i tij i dytë me Mumbai City. Ai luajti tetë ndeshje dhe shënoi një gol për Islanders gjatë sezonit të tretë të ISL.

Mumbai i Lobera janë pozicionuar në mënyrë të qetë në krye të tabelës së kampionatit me një epërsi prej pesë pikësh ndaj vendit të dytë ATK Mohun Bagan pas 12 ndeshjeve. Ardhja e Jackichand do t’i japë gaferit më shumë opsione për tinkronizim ndërsa klubi në pronësi të Grupit të Futbollit të Qytetit shtyn për titullin.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu