Mohamed Salah tashmë e ka siguruar statusin e tij si një legjendë e Liverpool, por si krahasohet rekordi i tij i golave ​​me dy nga sulmuesit e tjerë të shkëlqyeshëm të klubit të epokës moderne?

Pasi u bashkua nga Roma në verën e vitit 2017, Mbreti Egjiptian i Liverpool do të përfundojë një sezon të katërt në Anfield, që do të thotë se ai ka kaluar më shumë se Luis Suarez dhe Fernando Torres, të cilët kaluan tre sezone e gjysmë në Liverpool; i pari hyri, së bashku me Andy Carroll natyrisht, për të zëvendësuar të dytin në mes të sezonit 2010-11.

Salah tani ka lëvizur përpara si Suarez ashtu edhe Torres kur bëhet fjalë për rekordin e tij të golashënuesve për Reds, gjë që e vendos atë të 14-ti në listën e shënuesve më të mirë të të gjitha kohërave të klubit të famshëm. Ja se si krahasohen kur e zbërtheni në detaje.

Lexoni në Futboll Futboll.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu