Pavarësisht fitimit të titullit të Premier League në 2019-20, Liverpool tani përballen me një luftë vetëm për të përfunduar në katër të parët e këtij sezoni.

Reds aktualisht janë të munduar nga problemet e dëmtimit dhe kanë qenë në formë të tmerrshme, duke fituar vetëm dy nga 10 ndeshjet e tyre të fundit në Premier League.

Ne kemi krahasuar fillimin e tyre me sezonin 2020-21 Premier League me katër sezonet e tyre të mëparshme nën Jurgen Klopp për të parë se si krahasohen.

Rekordi i tyre prej 40 pikësh nga 81 të mundshëm është më i ulët që ata kanë regjistruar pas 24 ndeshjeve gjatë kohës që ishte në krye të Klopp.

Skuadra e Klopp ka pasur shumë probleme të dëmtimit në mbrojtje këtë sezon dhe ka pësuar 32 gola në Premier League, më shumë se dyfishin e asaj që pësoi në këtë fazë sezonin e kaluar.

Ndërsa Mo Salah ka ruajtur formën e tij të shkëlqyeshme, pjesa tjetër e sulmuesve të Liverpool nuk kanë qenë në gjendje të godasin standardet e tyre absurde të larta në 2020-21.

2020-21

Lojërat: 24
Fitoi: 11
Vizatuar: 7
Humbur: 6

Pozicioni: 4 *
Pikët: 40

Golat për: 45
Golat kundër: 32

LEXO: Dhjetë ndeshje që ishin thelbësore për Liverpoolin e Jurgen Klopp duke pushtuar botën

2019-20

Lojërat: 24
Fitoi: 23
Vizatuar: 1
Humbur: 0

Pozicioni: 1-rë
Pikët: 70

Golat për: 56
Golat kundër: 15

Vlerësimi i pikëve përfundimtare (pozicioni përfundimtar): 99 (1)

2018-19

Lojërat: 24
Fitoi: 19
Vizatuar: 4
Humbur: 1

Pozicioni: 1-rë
Pikët: 61

Golat për: 55
Golat kundër: 14

Vlerësimi i pikëve përfundimtare (pozicioni përfundimtar): 97 (2)

2017-18

Lojërat: 24
Fituan: 13
Vizatuar: 8
Humbur: 3

Pozicioni: i 4-ti
Pikët: 47

Golat për: 54
Golat kundër: 29

Vlerësimi i pikëve përfundimtare (pozicioni përfundimtar): 75 (4)

2016-17

Lojërat: 24
Fituan: 13
Vizatuar: 7
Humbur: 4

Pozicioni: i 5-ti
Pikët: 46

Golat për: 52
Golat kundër: 30

Vlerësimi i pikëve përfundimtare (pozicioni përfundimtar): 76 (4)


Më shumë Liverpool

Shikoni: Një i dobët Jurgen Klopp pranon titullin e Premier League pas humbjes në Liverpool

A mund të përmendni secilin lojtar për të shënuar vetëm një gol në Premier League për Liverpool?

Ku jane ata tani? Liverpool i ri FA Cup XI nga sezoni i parë i Klopp

Statistikat shqetësuese prapa rekordit të Liverpool ndaj gjashtë të fundit në 20-21

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu