Me fushatën 2020-21 ISL drejtuar në fazën e eliminimit, Goal ju tregon se si të kapni aksionin …

Edicioni i shtatë i Superligës Indiane (ISL) filloi në 20 nëntor, 2020 dhe tani ka hyrë në fazën e play-off.

Mumbai City mposhti ATK Mohun Bagan 2-0 për të arritur mburojën e ligës dhe për të ngritur kështu ndeshjen e parë gjysmëfinale kundër FC Goa, ndërsa Detarë përballen me NorthEast United në ndeshjen tjetër.

Këtu mund të shikoni maturat nga India dhe nga e gjithë bota.

Përmbajtja

  1. Si të shikoni gjysmëfinalet ISL në Indi dhe në të gjithë botën
  2. Lojërat e para të këmbëve / 5-6 mars
  3. Ndeshjet e Këmbës së Dytë / 8-9 Mars

ISL 2020-21: Ku të shikosh, transmetim të drejtpërdrejtë?

“Duke pranuar dashurinë dhe mbështetjen e fansave globalisht, ISL do të sillet në 82 territore ndërkombëtare përmes pesë partnerëve nëpër TV dhe platforma dixhitale.” liga konfirmoi në deklaratën e saj.

“Lidhja ka partneritet me transmetuesit globalë të sporteve për të sjellë aksionin drejtpërdrejt për miliona tifozë indianë të futbollit nëpër gjeografi. Përveç tregjeve ndërkombëtare duke përfshirë SHBA dhe Australi, tifozë në të gjithë Evropën Kontinentale, Azinë Qendrore, Lindjen e Largët, Azinë Juglindore dhe Azinë Pacific gjithashtu mund të akordohet për të shijuar drejtpërdrejtë ligën më të mirë të futbollit në Indi “.

Sportet e Yjeve Rrjeti ka të drejtat ekskluzive të transmetimit të ISL në Indi. Lojërat do të transmetohen në telegram me mundësinë e komenteve angleze dhe / ose indiane përveç gjuhëve të tjera në buqetën e tyre të kanaleve.

Kanalet televizive India (Angleze) Kanalet televizive globale
Star Sports 1 SD & HD, Star Sports 2 SD & HD ESPN + (SHBA dhe Kanada), Fox Sports (Australi)
Kanale të tjera Globale TV / transmetim në internet
1Play Sports (Kanali YouTube dhe faqja Facebook): Singapori, Indonezia (Genflix), Malajzia, Tajlanda, Vietnami, Filipinet, Brunei, Laosi, Kamboxhia, Mianmar, Hong Kong, Macau
Yupp TV: Shqipëria, Andorra, Armenia, Austria, Azerbajxhani, Bjellorusia, Belgjika, Bosnje-Hercegovina, Bullgaria, Kroacia, Qiproja, Republika Çeke, Danimarka, Estonia, Finlanda, Franca, Gjeorgjia, Gjermania, Greqia, Hungaria, Islanda, Ishujt Faroe , Italia, Kazakistani, Kosova, Kirgistani, Letonia, Lihtenshtajni, Lituania, Luksemburgu, Maqedonia, Malta, Moldavia, Monako, Mali i Zi, Hollanda, Norvegjia, Polonia, Portugalia, Rumania, Rusia, San Marino, Qyteti i Vatikanit, Serbia, Sllovakia, Sllovenia , Spanja, Suedia, Zvicra, Taxhikistani, Turqia, Turkmenistani, Ukraina, Uzbekistani
Digicel PNG (Veprimi TVWan): Fixhi, Papua Guinea e Re, Solomonët, Samoa, Ishujt Cook, Vanuatu, Samoa Amerikane, Kiribati, Tuvalu, Niue, Tokelau, Tahiti, Kaledonia e Re, Tonga, Nauru
Asianet Plus: Lindja e Mesme
Jalsha Movies SD: Lindja e Mesme dhe Bangladeshin
Jalsha Movies HD: Maldivet dhe Bangladeshi

Komentet do të jenë gjithashtu në dispozicion në gjuhët vendase në të gjithë Indinë.

Kanale televizive indiane Kanalet televizive malajalame
Star Sports Hindi 1 SD & HD, Star Sports 3, Star Gold 2 Asianet Plus, Filma Asianet
Kanalet TV Bengalisht Kanalet televizive kanada
Star Sports Bangla Star Sports Kanada
Kanalet televizive tamile Kanalet televizive teluge
Star Sports Tamil Star Sporte Telugu
Kanalet TV Maratisht Transmetim në internet
Star Sports Marathi Disney + Hotstar VIP, JioTV

Ndeshjet mund të transmetohen në internet në Disney + Hotstar VIP dhe JioTV , gjithashtu duke lejuar mbështetësit të kapin sërish ndeshjet. Aplikacionet për celularë janë në dispozicion në Android, iOS, iPad, Android TV dhe Apple TV.

Kthehuni në krye

Gjysmëfinalet e Superligës Indiane

Këmba e parë

Data Koha (IST) Ndeshje Vendi i ngjarjes
5 Mars 7:30 pasdite FC Goa vs Mumbai City Stadiumi PJN, Fatorda
6 Mars 7:30 pasdite NorthEast United vs ATK Mohun Bagan Stadiumi GMC, Bambolim

Kthehuni në krye

Këmba e dytë

Data Koha (IST) Ndeshje Vendi i ngjarjes
8 Mars 7:30 pasdite Mumbai City vs FC Goa Stadiumi GMC, Bambolim
9 Mars 7:30 pasdite ATK Mohun Bagan vs NorthEast United Stadiumi PJN, Fatorda

Kthehuni në krye

Lidhje të ngjashmeSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu