Thomas Tuchel merr drejtimin e ndeshjes së tij të dytë në Premier League të Dielën ndërsa Chelsea pret një Burnley në formë në Stamford Bridge.

Dalja e parë e Tuchel si shef i Blues tregoi shumë premtime, por ishte e njëjta histori e vjetër në shumë mënyra pasi Chelsea nuk mund të gjente një mënyrë për të kaluar një skuadër të vendosur të Ujqërve, ndërsa ata pothuajse pësuan një goditje pinjoll vonë kur Pedro Neto u mohua nga traversa.

Clarets të Sean Dyche nuk kanë pasur ndonjë problem të tillë para portës që nga fundi, duke shkatërruar tre Aston Villa në mesjavë pasi ata i bënë tre fitore me kërcim në të gjitha garat – një vrapim i filluar nga 1-0 i shkëlqyeshëm i tyre ndaj Liverpool në Anfield.

Një betejë intriguese pret mes bandës së Chelsea të super yjeve të mbledhur shtrenjtë dhe anës së nxehtë të Burnley. Ja 90 minutapamja paraprake e lojës.

pamje e përgjithshme brenda stadiumit Stamford Bridge
Stamford Bridge do të presë Burnley të Dielën | Imazhe TF / Imazhe Getty

Kur fillon? E Diel 31 Janar
Në cilën orë fillon? 12:00 (GMT)
Ku luhet Ura Stamford
Kanal TV / transmetim i drejtpërdrejtë? BT Sport 1 (MB), fuboTV (SH.B.A.)
Arbitri? Graham Scott
VAR? Michael Oliver

Tuchel konfirmoi në konferencën e tij të parë për shtyp si Chelsea shefi që N’Golo Kante ishte përsëri në stërvitje dhe kështu ai ka një skuadër plotësisht të përshtatshme për të zgjedhur. Francezi nuk ka gjasa të hidhet drejt në XI startues, që do të thotë se Jorginho dhe Mateo Kovacic ka të ngjarë të vazhdojnë në mesfushë.

John McGinn, Ashley Westwood
Westwood u plagos kundër Villa | Pishinë / Getty Images

Mason Mount mund të kujtohet pasi bëri përshtypje në një kinema të shkurtër kundër Wolves, ndërsa Tammy Abraham gjithashtu mund të jepet me kokë përpara në vend të Olivier Giroud.

Vizitorët ka të ngjarë të jenë pa Josh Brownhill ndërsa ai fillon rehabilitimin e një dëmtimi në këmbë të fituar në fitoren ndaj Villa, ndërsa golashënuesi më i mirë Ashley Barnes gjithashtu mund të humbasë – duke e lënë Jay Rodriguez në partnerin e Chris Wood në një sulm me dy persona.

Chelsea (4-2-3-1): Mendy; Azpilicueta, Rudiger, Silva, Chilwell; Jorginho, Kovaçiç; Pulisic, Mount, Hudson-Odoi; Abrahamit.

Burnley (4-4-2): Papa; Lowton, Tarkowski, Mee, Pieters; Brady, Westwood, Cork, McNeil; Rodriguez, Dru.

Chelsea

Chelsea 0-0 Ujqërit – Premier League – (27/01)
Chelsea 3-1 Luton – Raundi i katërt i Kupës FA – (24/01)
Leicester 2-0 ChelseaPremier League – (19/01)
Fulham 0-1 ChelseaPremier League – (16/01)
Chelsea 4-0 Morecambe – Raundi i tretë i Kupës FA – (10/01)

Burnley

Burnley 3-2 Aston Villa – Premier League – (27/01)
Fulham 0-3 Burnley Raundi i katërt i Kupës FA – (24/01)
Liverpool 0-1 Burnley Premier League – (21/01)
West Ham 1-0 Burnley Premier League – (16/01)
Burnley 0-1 Manchester United – Premier League – (12/01)

Sean Dyche
Skuadra e Sean Dyche do të kërkojë të vazhdojë formën e tyre të shkëlqyeshme | Clive Brunskill / Getty Images

Ka qenë e vështirë të parashikohet se çfarë lloj performance të Chelsea do të marrim gjatë gjithë sezonit, kështu që ta bësh këtë nën drejtimin e ri është edhe më e ndërlikuar.

Thënë këtë, barazimi i së mërkurës me Wolves sigurisht tregoi shenja ndryshimi, me Blutë që kërkonin të mbanin topin dhe të nxirrnin kundërshtarët – gjithçka që mungonte ishte ajo topi i fundit që mendoni se do të vijë përfundimisht me të gjithë cilësinë në skuadrën e tyre.

Burnley mbërrin në Stamford Bridge në një formë të shkëlqyer, dhe shëtitja e tyre e fundit përjashta në Spanjë Premier League i pashë ato të kufizuara E Liverpoolit rekord i shkëlqyer në shtëpi. Ata ka të ngjarë të bëjnë një luftë solide, por cilësia e Chelsea duhet të shkëlqejë përmes.

Parashikim: Chelsea 1-0 Burnley

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu