Sapo fitoi një fitore 1-0 ndaj Liverpool, Chelsea tani duhet të shmang gjysmën tjetër të Merseyside nëse dëshiron të mbajë vendin e tyre në katër të parët.

Everton i Carlo Ancelotti do të udhëtojë të hënën në Stamford Bridge, duke e ditur se një fitore do t’i çonte ata mbi Blues dhe në vendin e tyre në katërshen e parë. Ashtë një fitore e domosdoshme për të dy palët, kështu që duhet të jemi në gjendje të shijojmë.

Thomas Tuchel ende nuk e ka shijuar humbjen si shef i Chelsea, pasi ka luftuar Atletico Madrid, Manchester United dhe Liverpool në ndeshjet e fundit dhe ai do të dëshirojë të sigurojë që periudha e muajit të mjaltit të mos mbarojë këtu.

Ja Vitet e 90-ta vrojtim i lojës.

Chelsea v Manchester United - Premier League
Të dy ekipet do të hapin sheshin në Stamford Bridge | Pishinë / Getty Images

Kur eshte? E hënë 8 Mars
Në cilën orë fillon? 18:00 (GMT)
Ku po luhet?
Ura Stamford
Kanali TV / transmetimi i drejtpërdrejtë? BT Sport 1 (MB), NBC Universo (SH.B.A.)
Arbitri? Chris Kavanagh VAR: Michael Oliver

Tammy Abraham
Tammy Abraham ka humbur 2 ndeshjet e fundit | Pishinë / Getty Images

Tammy Abraham ka qenë biseda e qytetit kohët e fundit, por për të gjitha arsyet e gabuara. Ai nuk ka bërë asnjë nga dy skuadrat e fundit të ditës së ndeshjes, me një kombinim të një dëmtimi në kyçin e këmbës dhe një paaftësi për të fituar ndaj Tuchel duke punuar kundër tij. Ai do të shpresojë të jetë aq i aftë sa të kthehet dhe të luajë një lloj roli.

Tifozët mund të shohin gjithashtu kthimin e Thiago Silva, mungesa e shtatë ndeshjeve e të cilit me një dëmtim në kofshë nuk ka qenë aq e dhimbshme sa pritej. Në vend të tij, Andreas Christensen ka shkëlqyer në zemër të mbrojtjes dhe duke hequr vëmendjen e pasme të ndeshjes së tij të ndeshjes kundër Liverpool, ai do të presë një fillim tjetër këtu.

James Rodriguez
Rodriguez ka dalë jashtë me një goditje | Robbie Jay Barratt – AMA / Getty Images

Everton janë ende në pritje të kthimit të mesfushorit James Rodriguez, i cili ka humbur dy ndeshjet e fundit me dëmtim. Ai fillimisht pritej të kthehej për fitoren e fundit 1-0 West Brom, siç ishin Tom Davies dhe Seamus Coleman, por treshja u pushua në fund.

Ndërsa ata të tre mund të kthehen, nuk do të ketë shenja të mungesave afatgjata Yerry Mina, Jean-Philippe Gbamin dhe Fabian Delph.

Chelsea: Mendy; Azpilicueta, Christensen, Rudiger; James, Kante, Kovacic, Chilwell; Werner, Mount; Giroud

Everton: Pickford; Keane, Godfrey, Holgate; Coleman, Doucoure, Gomes, Allan, Digne; Richarlison, Calvert-Lewin.

Chelsea

Liverpool 0-1 Chelsea (04/03)
Chelsea 0-0 Man Utd (28/02)
Atletico Madrid 0-1 Chelsea (23/02)
Southampton 1-1 Chelsea (20/02)
Chelsea 2-0 Newcastle (15/02)

Everton

West Brom 0-1 Everton (04/03)
Everton 1-0 Southampton (01/03)
Liverpool 0-2 Everton (20/02)
Everton 1-3 Man City (17/02)
Everton 0-2 Fulham (14/02)

Alex Iwobi, Carlo Ancelotti
Ancelotti do të shpresojë që të vazhdojë vrapimin e Evertonit | Pishinë / Getty Images

Jeez, kjo me të vërtetë mund të shkojë në çdo mënyrë, apo jo?

Chelsea janë dukur tepër të vështirë për tu mposhtur që nga ardhja e Tuchel, por ata nuk kanë frymëzuar gjithmonë në sulmin e tretë. Everton do ta dijë se nëse ata ngarkohen në mbrojtje, ata do të jenë në gjendje të mbajnë larg Blutë.

Thënë këtë, Ancelotti nuk do të përgatisë ekipin e tij për t’u mbrojtur. Ai do të dëshirojë një fitore deklarate ndaj një rivali të katërt më të mirë, kështu që prisni që të dy palët të luajnë futboll të shpejtë, me rrjedhje të lirë. Duhet që të gjithë përbërësit të jenë një bashkëpunëtor i vërtetë.

Chelsea do të hyjë në lojë duke u ndjerë në majë të botës pasi mundi Liverpoolin, dhe Tuchel do të jetë i sigurt se do të largohet me tre pikët, por nuk ka asnjë mundësi që Everton t’i bëjë më të lehtë për ta.

Parashikimi: Chelsea 2-1 Everton

Për më shumë ngaTom Gott, ndiqni atë nëCicëroj!





Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu