Tre klube të Premier League janë informuar për të bërë një lëvizje për Demarai Grey kur ai bëhet një agjent i lirë në fund të sezonit.

Grey është në gjashtë muajt e fundit të kontratës së tij me Leicester, ku ai ka rënë poshtë urdhrit të pecking. Ai ka luajtur vetëm 18 minuta në Premier League këtë sezon.

Duke pasur parasysh mungesën e tij të veprimit, nuk ka gjasa që ai të rinovojë qëndrimin e tij në King Power Stadium. Kjo do të thotë që një numër klubesh mund të luftojnë për ish-futbollistin anglez nën-21 vjeç.

Tottenham ka qenë i lidhur shumë me anësorin, për shembull. Sidoqoftë, ata nuk janë vetëm në interesin e tyre.

Kohët e fundit doli se Southampton është gjithashtu i etur, dhe kjo tani është mbështetur nga më shumë burime.

Ka interes edhe për Grein nga jashtë. Sipas France Football, Marseja janë të interesuar për 24-vjeçarin.

Klubi i Ligue 1 është gjithashtu gati për të humbur një anësor si agjent i lirë. Florian Thauvin po i afrohet fundit të marrëveshjes së tij në Stade Velodrome.

Prandaj, ata thuhet se kanë rreshtuar Grein si një zëvendësues të mundshëm. Por ata do të duhet të luftojnë veshjen portugeze Benfica për nënshkrimin e tij.

Dy klube të tjera Prem duan Grey

Demarai Grey Leicester

Përveç Tottenham, ka edhe dy klube të Premier League që mund të shkelin për Grey.

Një skaut anonim i Premier League ka thënë për këtë Le Phoceen (përmes Dëshmitari Sportiv) që Everton dhe Southampton gjithashtu pritet të bëjnë oferta.

Scout tha: “Ai është një lojtar shumë i mirë që mban një vlerësim të shkëlqyeshëm në Angli.

“Ai është ende një nga anësorët shumë të mirë të brezit të tij, edhe nëse situata e tij kontraktuale në Leicester do të thotë që ai po përjashtohet nga Rodgers dhe menaxherët.

“Ai është shumë i shpejtë dhe i aftë të nokautojë kundërshtarin e tij në mes të garës, si dhe kundër portierëve me një tendencë për të hapur këmbën e tij për të gjetur anën kundërshtare të rrjetës.

“Sigurisht që do të ketë konkurrencë, pasi mendoj se klube të mira angleze do të lëvizin, si Everton, Tottenham ose Southampton.”

LEXO MË SHUMË: Rodgers dërgon mesazh të qartë Jan pasi skuadra e Leicester quhet ‘e jashtëzakonshme’

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu