Liverpool po monitoron progresin e mesfushorit sulmues të Leeds United Raphinha, pretendon një raport.

Raphinha është dukur si një nënshkrim i zgjuar që nga bashkimi me Leeds nga Rennes në verë. Braziliani ka katër gola dhe katër asistime në Premier League deri më tani, nga 16 paraqitje.

Ai shënoi paraqitjen e tij më të fundit me një gol kundër Everton, dhe ofroi asistime në secilën nga dy ndeshjet para kësaj.

Tarifa prej 17 milion £ Leeds e shpenzuara për ta nënshkruar atë tashmë duket si para e shpenzuar mirë. Sidoqoftë, nëse shkalla e tij aktuale e përparimit vazhdon, ata mund të mos jenë në gjendje ta mbajnë atë për shumë më gjatë.

Sipas Futboll i Brendshëm, Kampionët e Premier League Liverpool po shikojnë se si po zhvillohet Raphinha.

Liverpool po konsiderojnë forcimin e sulmit të tyre në verë. Ata shtuan thellësi në mbrojtje në afatin kalimtar të janarit, por gjithsesi mund të bënin me disa opsione më tej në fushë.

Raphinha është një nga emrat në listën e tyre të ngushtë, pretendohet, dhe ata kanë dërguar skautë për ta parë atë.

Ata skautë kanë qenë të impresionuar me atë që kanë parë nga Raphinha deri më tani. Në fakt, raporti pretendon se anësori i ka “shkatërruar” ata që e shikonin atë në emër të Liverpoolit.

Megjithatë, Futboll i Brendshëm spekulojnë se Liverpool mund të përballet me konkurrencën nga skuadrat e tjera të Premier League.

Raphinha ka lulëzuar në anën e djathtë të sulmit të Leeds, që do të thotë se ai mund të sigurojë mbulesë për Mohamed Salah nëse ai do të transferohej në Liverpool.

Sidoqoftë, nuk është ende e qartë nëse kampionët do të bëjnë një ofertë. Duket se ata do të vazhdojnë ta kërkojnë atë tani për tani.

Salah në dalje?

Georginio Wijnaldum, Mohamed Salah Liverpool

Interesimi i Liverpool për Raphinha mund të jetë një shenjë se ata po përgatiten për largimin e Salah.

Sulmuesi i Egjiptit mbetet një pjesë integrale e anës së tyre, por kontrata e tij nuk është aktualisht një përparësi.

Prandaj, Salah mund të përfundojë që të shitet – edhe pse ai dëshiron të qëndrojë në Anfield për aq kohë sa të jetë e mundur.

Gazetat e së shtunës sugjeruan një zinxhir ngjarjesh që mund të çojnë në largimin e Salah dhe Kylian Mbappe që mbërrin përfundimisht.

Lexo më shumë…

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu