Supercopa de Espana kthehet të Mërkurën në mbrëmje me Barcelonën që merr Real Sociedad në gjysmëfinalen e parë.

Humbja ndaj Atletico Madrid në këtë konkurs sezonin e kaluar provoi të ishte pika e fundit për menaxherin e atëhershëm të Barça Ernesto Valverde dhe shefi aktual Ronald Koeman do të shpresojë që ai të mos pësojë një fat të ngjashëm nëse Blaugrana nuk arrin të kalojë në finale.

Të paktën shenjat janë të mira. Barcelona vjen në këtë një të pamposhtur në tetë ndeshje dhe mundi kundërshtarët e tyre 2-1 kur u takuan në La Liga në dhjetor.

Këtu është XI fillestar që Koeman duhet të zgjedhë për lojë …

Marc Andre Ter Stegen
Ter Stegen ka regjistruar përqindjen e dytë më të mirë të ruajtjes në La Liga këtë sezon | Imazhe Sportive Cilësore / Getty Images

Marc-Andre ter Stegen (GK) – Klasifikuar kohët e fundit portieri i katërt më i mirë në planet nga 90 minuta, Ter Stegen ka qenë në formë mbresëlënëse që prej rikuperimit të lëndimit të gjurit në nëntor.

Sergino Dest (RB) – Një ardhje verore nga Ajax, Dest i ka humbur vetëm dy La Liga lojëra gjatë gjithë sezonit. Ai është një perspektivë emocionuese dhe duhet të vazhdojë në mbrojtjen e djathtë.

Clement Lenglet (CB) – Pasi humbi ndeshjen e fundit të Barcës kundër Granada përmes pezullimit, Lenglet duhet të rikthehet në XI startues.

Ronald Araujo (CB) – Disa lojtarë mund të zënë vendin e qendërmbrojtësit, duke përfshirë Oscar Mingueza ose Samuel Umtiti. Sidoqoftë, pasi u pushua herën e fundit, Araujo ka shumë të ngjarë të zgjidhet.

Jordi Alba (LB) – Një nga lojtarët e paktë të rojeve të vjetër të Barcelonës, Alba ka humbur vetëm tre ndeshje gjatë gjithë sezonit. Ai do të shpresojë të shtojë në shtatë asistimet e tij të Mërkurën.

Pedro Gonzalez alias Pedri
Pedri është një nga talentet e rinj më emocionues përreth | Gonzalo Arroyo Moreno / Getty Images

Sergio Busquets (CM) – Ekzistojnë tre siguri në jetë: vdekja, taksat dhe Busquets duke filluar në bazën e mesfushës së Barcelonës.

Frenkie de Jong (CM) – Pas një goditje dhe humbi sezonin e parë, De Jong ka parë më shumë në shtëpi këtë fushatë. Ai tashmë ka arritur ndeshjet e golave ​​të sezonit të kaluar dhe do të kërkojë ta shtojë atë kundër La Real.

Pedri (AM) – 2020 ishte një annus horribilis për Barcelonën, por një shkëndijë e ndritshme ishte shfaqja e Pedri. 18-vjeçari i lumtur shpresojmë se do të na trajtojë me më shumë magji në Supercopa.

Antoine Griezmann
Griezmann paraqiti një paraqitje fituese të ndeshjes herën e fundit | Gonzalo Arroyo Moreno / Getty Images

Ousmane Dembele (RW) – Pas disa viteve të trazuara, Dembele ka treguar talentin e tij më shpesh vonë. Ai ka regjistruar dy gola në tre ndeshjet e tij të fundit dhe ka bërë përshtypje veçanërisht në Ligën e Kampionëve këtë sezon.

Lionel Messi (ST) – E ardhmja e tij mund të jetë e paqartë, por për sa kohë që ai mbetet në Camp Nou, Messi është emri i parë në fletën e ekipit.

Antoine Griezmann (LW) – Pas duke kapur një mbajtëse kundër Granadës herën e fundit, Koeman do të ishte i çmendur të linte jashtë francezin.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu