Dean Smith vlerësoi Aston Villa për treguar durim në përpjekjet e tyre për të prishur West Brom.

Villa pretendoi një fitore 3-0 ndaj rivalëve të tyre në Midlands, i cili zbriti në 10 burra në gjysmën e parë.

U desh pak kohë që Villa të zgjaste epërsinë me një gol që kishin në atë moment, por përfundimisht ata ishin në gjendje të pretendonin një fitore bindëse.

Kjo e bën atë tre ndeshje të pamposhtur dhe tre fletë të pastra me radhë në dhjetor për ekipin e Smith. Natyrisht, menaxheri ishte i kënaqur me atë që pa.

“Një performancë shumë e mirë përsëri, duke ndjekur nga Burnley dhe West Ham kur nuk morëm asgjë”, tha ai. “Për të fituar tre ndeshje jashtë shtëpisë 3-0 tregon se jemi në një vend të mirë.

“Ne filluam me të vërtetë mirë dhe prisnim që kundër një skuadre me një menaxher të ri të kërcej. Nivelet tona të energjisë ishin aty për të parë, ne e kontrolluam që të fillonte të mbaronte ”.

Detyra u bë më e lehtë për Villa kur kundërshtarët e tyre u zvogëluan në 10 burra. Ishte një vendim me të cilin Smith ra dakord.

“Ju nuk mund të tërhiqeni dhe Jake Livermore është i irrituar, ai është ndëshkuar dhe është futur në erë”, tha ai. “Ai e kap Jack Grealish në viç dhe sipas shkronjës së ligjit është një e kuqe. Ishte pak mjegull e kuqe, nuk mund të luftosh ashtu.

“Jack ishte fantastik dhe ai duket sikur po luan në shesh lojërash me shokët e tij. Bilanci i tij është i pabesueshëm, ai është aq i vështirë për të hequr topin ”.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Smith i lumtur Villa nuk e ‘detyroi atë’

Me një njeri kundërshtar poshtë, Villa duhej të priste momentin e duhur për të përfituar. Smith mendon se mënyra se si ata treguan një shenjë përmirësimi krahasuar me sezonin e kaluar.

“Ka pasur raste sezonin e kaluar kur kundërshtarët ranë në 10 burra dhe ne u përpoqëm ta detyronim, por ishim të durueshëm. Ne humbëm një shans për të bërë rezultatin 2-0. Thirrja jashtë loje për Ollie Watkins ishte shumë margjinale.

“Unë nuk mendoj se ata kishin një goditje në gol kundër të gjithë ne lojë.”

Smith gjithashtu këndoi lavdërimet e Anwar El Ghazi, i cili shënoi golat e parë dhe të fundit të lojës.

Ai shtoi: “Nivelet e performancës së Anwar El Ghazi ishin të mira kundër Burnley dhe dolën mirë sonte dhe shënuan dy gola.”

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu