Menaxheri i Aston Villa Dean Smith beson se skuadra e tij tani është në një pozitë më të mirë për të përballuar përpara një ndeshje të vështirë të ligës dhe ndeshjeve të kupave.

West Midlanders përfunduan menjëherë mbi zonën e rënies termin e kaluar për të shmangur rënien nga kufijtë më të ngushtë. Sidoqoftë, ndërsa ata shkojnë në përplasjen e së Premtes me Manchester United, gjërat kanë një pamje shume ndryshe.

Villans ulen në vendin e pestë pas barazimit të së hënës 1-1 në Chelsea, duke zgjatur drejtimin e tyre të pamposhtur në pesë ndeshje. Ata tashmë kanë fituar në Leicester dhe Arsenal këtë sezon, pasi gjithashtu kanë mposhtur Liverpool 7-2 në Tetor.

Njerëzit e Smith pastaj luajnë Tottenham dhe Everton pas një ndeshje të raundit të tretë të Kupës FA me Liverpool. Shefi mendon se lojërat e vështira do të jenë një matës se sa larg kanë arritur.

“Epo ne jemi duke shpresuar kështu, në këto lojëra vitin e kaluar ne ende po kuptonim Premier League,” tha ai.

“Këtë sezon ne e dimë se ku jemi, dhe kemi bërë një përmirësim të madh duke shkuar në Arsenal dhe duke fituar dhe duke shkuar në Leicester dhe duke fituar, Liverpool, dhe duke marrë një pikë në Chelsea.

“Ne mendojmë se mund të shkojmë dhe të garojmë me më të mirët në kampionat, kështu që ne jemi të ngazëllyer për këto mundësi dhe do të jemi gati për to.”

Duo u vendos të kthehej

Tyrone Mings është në dispozicion pas pezullimit ndërsa Ross Barkley është gjithashtu në grindje pas një dëmtimi të kërdhokullave. Ai gjithashtu duhej të qëndronte gjatë udhëtimit në klubin mëmë Chelsea.

Villa është tre pikë prapa Evertonit të vendit të katërt me një lojë në dorë ndërsa përbën një sfidë për Evropën. Smith është i bindur që ata mund të vazhdojnë për shkak të motivimit të shkaktuar nga konkurrenca në skuadra.

“Unë besoj se mund t’i besoj plotësisht, sepse e shikoj skuadrën për momentin, një lojtar del nga ekipi dhe një tjetër hyn dhe bën mirë”, shtoi ai.

“Nuk ka asnjë lojtar që do të dëshirojë të shkojë atje dhe të jetë nën nivelin e tyre, sepse kjo do ta ulte ekipin dhe për tani ka një unitet të shkëlqyeshëm të ekipit.

“Ata e dinë nëse e bëjnë këtë nuk do të kthehen në ekip, kështu që unë kam besim të plotë tek ata.”

Tyrone Mings, Jack Grealish Aston Villa

United është ekipi i formës së lartë, me shtatë fitore dhe dy barazime në nëntë ndeshje. Por ish-shefi i Brentford shpreson për të paktën një përsëritje të barazimit të sezonit të kaluar 2-2 në Teatrin e rendrrave.

“Manchester United është ndoshta një nga ndeshjet e para që të gjithë lojtarët kërkojnë, por ne patëm një rezultat të mirë atje sezonin e kaluar dhe ndjehemi se jemi në një vend më të mirë sesa ishim sezonin e kaluar, por ne e dimë talentin që United ka marrë , ”Vazhdoi ai.

Villa nuk do të duhet të përballet me United Edinson Cavani pas ndalimit të tij me tre lojëra për një postim në rrjetet sociale.

LEXO MË SHUMË: Premier League mbyll fjalët e pushimit të Covid

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu