Ole Gunnar Solskjaer pranoi se është një sezon “i paparashikueshëm”, por që Manchester United nuk po mendon ende për një sfidë të titullit.

Optimizmi po rritet në United për një akuzë të mundshme për titull dhe ata mbetën të vendosur në foto duke mundur Fulham.

Ata duhej të vinin nga prapa për ta bërë këtë, por golat nga Edinson Cavani dhe Paul Pogba siguruan rezultatin që i ktheu ata në majën e Premier League.

United tani është në gjysmën e sezonit të tij dhe është në një pozitë të shëndetshme, edhe pse ka një konkurrencë të fortë në krye këtë sezon.

Solskjaer e di se, dhe për këtë arsye ai po qëndron në një logjikë të njohur për kredencialet e tyre.

“Gjithmonë do të flitet se kur të jeni në gjysmë të rrugës dhe në krye të ligës,” i tha ai BT Sport.

“Por ne nuk jemi duke menduar për këtë, ne vetëm duhet të shkojmë një lojë në një kohë. Isshtë një sezon kaq i paparashikueshëm ”.

RAPORTI I Matchit: FULHAM 1-2 MAN UTD

Ndeshja kundër Fulham tregoi se gjithçka mund të ndodhë, pasi ata ishin zvarritës për më shumë se një çerek ore. Por ata përfundimisht u kthyen në standardet e tyre të zakonshme dhe i rezistuan presionit vonë për të mbajtur të tre pikat.

Solskjaer vlerësoi me mënyrën se si ata kontrolluan lojën dhe reaguan për të shkuar pas – edhe pse ai dëshiron që ata të kishin filluar në një mënyrë tjetër.

“Unë mendoj se kemi filluar të ngadaltë, por pas golit të tyre unë ndjeva se kemi luajtur mirë,” tha ai. “Ne kishim nevojë të zgjoheshim dhe pas kësaj luajtëm vërtet mirë”.

Zgjedhja e golit të parë, ku mbrojtësit e United u ndaluan, duke menduar se Ademola Lookman ishte jashtë loje, Solskjaer tha: “Ne nuk bëjmë lojëra me të vërtetë, ne duhet të ndjekim vrapimin.

“Ne nuk ishim zgjuar, por reagim i mirë.”

Solskjaer shpjegon rilindjen e Pogba

Një lojtar i cili ka qenë qendror në rritjen e United në krye në javët e fundit është Paul Pogba.

E ardhmja e mesfushorit ka qenë në fokus që nga komentet e diskutueshme nga agjenti i tij në dhjetor. Mino Raiola sugjeroi që klienti i tij ishte i pakënaqur në United.

Pogba është përqendruar në fushë që nga ajo kohë dhe është vendosur përsëri si një lojtar kryesor për klubin përsëri.

Ai me siguri dukej se e gjeti përsëri gëzimin në lojën e tij duke gjuajtur në golin spektakolar të fitores. Solskjaer ishte entuziast për këtë sesi Pogba është rikthyer në gjendjen e tij më të mirë kohët e fundit.

“Goli fantastik nga Paul dhe ne patëm disa mundësi të tjera për të përfunduar ndeshjen,” tha ai. “Por sigurisht kur është vetëm një gol dhe lojtarët që ata vendosin, do të jetë si zemra në gojën tuaj.

“Ai ka ardhur vërtet. Ai është në formë, mund të luajë në mesfushë dhe mund të luajë gjerë.

“Kjo është thelbësore për Paulin, duke e bërë atë të përshtatshëm dhe të aftë për të ecur mirë. Dhe ai është për momentin. Ai luajti shumë mirë ”.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu