Shefi i Djajve të Kuq pranon se skuadrës së tij i mungonte “pak më shumë” pasi u mpak nga Blades në fund të gurit në Old Trafford

Ole Gunnar Solskjaer pranon Manchester United po i mungonte “magjia” pasi oferta e tyre për titull në Premier League u pengua nga një humbje shokuese në shtëpi ndaj Sheffield United.

Djajtë e Kuq e dinin se fitorja ndaj Blades në fund të gurit do t’i ngrinte ata mbi rivalët kryesorë Manchester City dhe përsëri në krye të tryezës.

Linjat kolektive u hodhën në Old Trafford, me vizitorët e Chris Wilder që u kthyen në Yorkshire me një sukses mahnitës 2-1.

Pritësit e Solskjaer ishin shumë më të mirë se sa ishin më të mirët, me një mungesë përqendrimi në mbrojtje dhe në mungesa e shkëndijës sulmuese duke i mbajtur ata prapa.

Ato nuk janë akuza që u janë drejtuar Djajve të Kuq gjatë javëve të fundit, pasi është marrë një kthim i mirëpritur në formë, por një lëkundje serioze u durua kundër Blades.

Solskjaer pranon aq shumë, me United në pamundësi për të trilluar heroikat fituese të ndeshjeve që i kanë nxjerrë nga gropat rregullisht këtë sezon.

“Ne nuk na mungonte frymëzimi. Ajo magji. Kjo mungonte. Pak më tepër ”, u tha gazetarëve shefi i Djajve të Kuq kur reflektonte një pengesë të parakohshme.

“Nuk kishte hapësirë ​​për t’u ndeshur, ata i mbrojtën mirë dhe lojë të ndershme ndaj tyre, mos u hiqni asgjë. Ne nuk kishim idetë ose zgjidhjet e duhura. Ata nuk ishin atje. Niveli i performancës nuk ishte aty, tempo nuk ishte atje, cilësia nuk ishte atje.

“Kishte hapësira që nuk i shfrytëzonim dhe shanset që mund të bënim më shumë në pjesën e parë, por, kur je 1-0 poshtë, gjithmonë je duke ndjekur ndeshjen. Ata ranë thellë dhe u mbrojtën vërtet mirë.

“Unë duhet të jem mjaft i drejtë për të thënë se ata mbrojtën shumë mirë dhe ne nuk kishim zgjidhje për t’i hapur ato.”

United nuk është veshja e parë e peshave të rënda që pëson një humbje të rëndë në 2020-21, me fushën e lojës duke barazuar në një fushatë tjetër të ndikuar nga koronavirus, dhe Solskjaer thotë se ai nuk do të lexojë shumë në një ndryshim kur të përgatisë trupat e tij për një udhëtim në Arsenal të Shtunën.

Norvegjezi shtoi: “Unë thjesht mendoj se është ky lloj sezoni, ne kemi qenë të mrekullueshëm, qëndrueshmëria jonë ka qenë absolutisht e lartë dhe ne kemi fituar lojëra të ngushta si kjo kaq shumë herë.

“Kur nuk ndodh, ne jemi të zhgënjyer, natyrisht që jemi, sepse e dimë se mund të luajmë më mirë. Por nuk kam kohë për një hetim të madh dhe të gjatë. Ne duhet ta kapërcejmë atë dhe të shkojmë përsëri. “Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu