Shefi i Man Utd, Ole Gunnar Solskjaer deklaroi se ai “duhet të jetë i verbër” për të menduar se skuadra e tij nuk duhet të kishte pasur një penallti, ndërsa Luke Shaw zbuloi detajet e një bisede të çuditshme që ai dëgjoi se gjyqtari po zhvillonte me Harry Maguire.

Njeriu Utd nuk arriti të mposhtë një ekip të ‘gjashtë të parëve’ në kampionat për herë të shtatë radhazi këtë sezon.

Djajtë e Kuq besuan se duhet të ishin dhënë një penallti në pjesën e parë pas asaj që dukej të ishte një hendboll nga Callum Hudson-Odoi.

Një kontroll i shkurtër VAR shkoi kundër vizitorëve, megjithatë, pjesa e mbetur e ndeshjes luajti me asnjëra palë që krijoi shumë në rrugën e shanseve të qarta.

RAPORTI I PLOT I NDESHJES: Polemikat e hendbollit rezultojnë thelbësore pasi Chelsea, Man Utd ndajnë plaçkën

Duke folur për të BBC pas ndeshjes, Solskjaer tha: “Ishte një penallti, 100% e gozhduar. Nëse kjo është një pozicion i natyrshëm për një dorë për të qenë kur topi hyn brenda, unë duhet të jem i verbër.

“Ne dëshironim të fitonim. Përveç që cilësia e fundit ose pasimi nuk ishin mjaft të mira… patëm presion të madh, dëshirë, normë pune… Ekzistoi një pritje e shkëlqyer nga David de Gea dhe morëm fletën e pastër.

“Kjo është ajo që na zhgënjen, ajo cilësi në top. Pjesa e parë ishte e acaruar. Lojë e dobët me të vërtetë. Por pastaj ne kemi luajtur disa gjëra të mira në disa raste. Kur u vendosëm, krijuam disa shanse, por nuk kishim mjaftueshëm.

“Ishte një bllok i mirë nga Luke Shaw. Kjo është ajo që ju bëni kur ka një qëllim për t’u shpëtuar, ju vendosni trupin tuaj në linjë. Mendova se ishim të shkëlqyeshëm në mbrojtje ”.

Shaw egër “konfuz” VAR

Shaw.Man_.Utd_.TEAMtalk

Mbrojtësi i Man Utd, Luke Shaw gjithashtu foli për shtypin, duke thënë Sky Sports: “Ishte një lojë e barabartë. Nuk kishte shumë mundësi. Të dy ishim mjaft të sigurt. Ne u mbrojtëm mirë, por nuk mendoj se krijuam shumë raste. Ne jemi pak të zhgënjyer me këtë.

“Hapsira [to Manchester City] po bëhet më e madhe, kështu që na duhej të fitonim. Ne duhet të vazhdojmë të shtyjmë dhe të vazhdojmë tutje. Ne kemi një pikë kundër një ekipi shumë të mirë. Ata mbrojnë mirë kështu që ne duhet ta shikojmë ashtu. “

Lidhur me thirrjen e penalltisë në pjesën e parë, Shaw shtoi: “Nuk e di. Në atë kohë pashë një hendboll. Nuk e dija nëse ishte Mason Greenwood apo Callum Hudson-Odoi. Unë vetëm vazhdoi. As nuk e dija që kishte një kontroll VAR. Nuk e di pse e ndaluan. Nëse do të ishte një penallti … por nëse ata nuk do të mendonin se ishte një penallti nuk e di pse duhej të ndaleshin.

“Arbitri madje i tha [Harry Maguire], E dëgjova atë duke thënë, ‘nëse them se është një penallti atëherë do të shkaktojë shumë fjalë për të më pas.’ Kështu që unë nuk e di se çfarë ka ndodhur atje.

“[Maguire] thanë se u thanë se ishte një penallti. Ata u thanë se ishte një penallti nga VAR kështu që … Unë nuk jam i sigurt. Nuk e kuptoj Nëse ai do të ndalet, atëherë mendoni se do të japë një penallti. Ne kishim topin, po sulmonim kështu që është konfuze me këtë VAR.

“Nëse nuk do të jetë një penallti, ata mund të vazhdojnë lojën dhe të mos ndalojnë rrjedhën e lojës. Ishte një tjetër, ai vështrim, unë nuk do të ankohem për këtë sepse nuk mendoj se secila skuadër bëri aq sa duhet për të fituar. ”

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu