Gareth Barry përmendi ndryshimin në atë që Jack Grealish “mund të mësonte në lidhje me lojën” kur i kërkoi hajmali Aston Villa të zgjidhte një rival të Man Utd nëse ai lëviz gjatë verës.

Grealisht ka qenë në formën e jetës së tij në fushatën aktuale, duke shënuar gjashtë gola dhe 11 asistime nga 19 paraqitjet e tij në kampionat.

Shfaqjet e tij kanë shndërruar Villa nga një ekip i kërcënuar për rënie mandatin e kaluar në një me aspirata të mirëfillta evropiane.

Shfaqjet magjepsëse të 25-vjeçarit nuk janë sekret, me Njeriu Utd duke dalë si pretendues të mundshëm verën e kaluar.

Një marrëveshje në fund të fundit nuk u materializua, por Djajtë e Kuq mund të jenë një nga shumë që kërkojnë të zbarkojnë yllin e Anglisë në verë.

Loja e Grealish do të dukej e bërë për një klub gjashtë më të mirë tradicional. Megjithatë, Barry beson Njeriu Qytet, jo Utd, do të ishte destinacioni kryesor për Grealish për të vazhduar ngritjen e tij të shpejtë – nëse ai dëshiron të largohet.

Duke folur me talkSPORT (përmes Qëllimi), Barry tha: “Unë do të thoja:” tani për tani, vazhdoni të shijoni futbollin tuaj “. Ai është kapiten i klubit të tij të djalërisë dhe kjo i dha atij lirinë dhe besimin që ka qenë thelbësore për mënyrën se si ai po luan.

“Ai e di se ku është deri në fund të sezonit, ai duhet të përpiqet ta fusë Aston Villa në një vend evropian. Ai do të dëshirojë të luajë futboll evropian dhe nëse mund ta bëjë këtë për Aston Villa sezonin e ardhshëm, atëherë kjo do të ishte fantastike për të dhe klubin.

“Por historitë nuk do të zhduken, ai po luan shumë mirë. Nuk do të jetë vetëm një ekip që dëshiron nënshkrimin e tij; do të jetë katër ose pesë në të gjithë Evropën.

“Do të jenë kohë interesante për Jack dhe për Aston Villa gjatë verës, por duke parë me një Vilë kokë më kokë, do të ishte mirë nëse shohim Jack Grealish duke luajtur futboll evropian për Aston Villa dhe jo për askënd tjetër.”

Kur shtyhej në cilën anë do të ishte përshtatja më e mirë nëse Grealish largohej nga Villa Park, Barry shtoi: “Unë do të doja ta shihja atë duke punuar nën dikë si Guardiola.

“Ai menaxher mund ta ndihmojë atë të mësojë më shumë rreth lojës, të përmirësojë më shumë. Unë do të shkoja për Manchester City nëse më bën të zgjedh një të tillë. ”

LEXO MË SHUMË: Solskjaer tregoi për një të metë të madhe në lojën e Man Utd, e cila magji e huasë mund të korrigjojë

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu