Menaxheri i Man Utd, Ole Gunnar Solskjaer dha mendimet e tij për trajtimin e pamatur që panë Southampton të binte herët herët, ndërsa Marcus Rashford foli për kalimin e Eric Cantona në një skuadër.

Njeriu Utd bëri maksimumin e një kartoni të kuq të hershëm të Southampton duke goditur shenjtorët për nëntë në një shfaqje plotësisht dominuese.

Shtatë Djaj të Kuq vendosën emrin e tyre në fletën e shënimeve ndërsa plaçka u nda, me vetëm Anthony Martial, lojtarin e vetëm që shënoi një mbajtëse.

Jan Bednarek shënoi një autogol dhe rrumbullakosi një mbrëmje vërtet të dëshpëruar kur mori përjashtimin e dytë të skuadrës së tij vonë.

Duke folur me BT Sport pas ndeshjes, Solskjaer tha: “Ne i ndamë golat midis lojtarëve.

“Kur loja fillon ashtu si gjithmonë, është gjithmonë mirë nëse mund të marrësh golin e parë pasi kemi parë kaq shumë shembuj të 10 burrave që mbyllin dyqan dhe marrin një barazim.

RAPORTI I PLOT I NDESHJES: Trajtimi i hershëm i horrorit si Man Utd shënon nëntë në majën e Southampton

“Ne kemi qenë duke pritur që ata të tregojnë magjinë dhe ishte një natë që ata të shkonin dhe ta shijonin atë. Ne nuk kemi pasur shumë herë ku thjesht mund të shijonim pjesën e dytë.

“Ju merrni shumë besim nga një performancë si kjo, shënimi i golave ​​është gjithmonë i mirë për një ekip.”

Në kartonin e parë të kuq të lojës administruar Alexandre Jankewitz për një sfidë të pamatur, Norvegjezi shtoi: “Ju nuk i shihni më shumë nga ato luftime. Më vjen mirë që Scott është mirë dhe ai ka ikur me vetëm disa mavijosje. ”

Rashford bisedimet tejkalojnë kufirin e Kantonës

Rashford.Greenwood.Man_.Utd_.TEAMtalk

Marcus Rashford gjithashtu foli për shtypin, duke treguar BT Sport: “Alwaysshtë gjithmonë mirë të shënosh shumë gola dhe ne jemi të lumtur, janë tre pikë që na duhen, kemi hequr disa pikë në ndeshjet e fundit dhe kemi nevojë për t’u kthyer në mënyrat fituese që kemi bërë.

“Ne thjesht duhet të jemi sa më të thjeshtë, të vazhdojmë të lëvizim, të jemi pozitivë. Easyshtë e lehtë të heqësh këmbën nga gazi por ne nuk donim ta bënim që dolëm në pjesën e dytë të njëjtë me atë të parën. Pjesa e parë vendosi tonin për ne, por ka të bëjë me mbajtjen e një qëndrimi pozitiv dhe vazhdimin e shënimit të golave. ”

Në lidhje me kartonin e parë të kuq të Shenjtorëve, Rashford tha: “Unë mendoj se kjo është mjaft e pafat, ai është vetëm pak vonë atje unë mendoj se ishte një e kuqe, por për të ardhur keq për lojtarin e ri.”

Duke kaluar Eric Cantona në listën e golashënuesve më të mirë të United, ai shtoi: “Ai ishte një lojtar më i mirë që ka bërë kaq shumë për këtë klub, kështu që unë jam i kënaqur, por për mua dua të shënoj më shumë gola dhe të ndihmoj ekipin.”

Duke parë ekipet e tjera: “Ne nuk e kemi parë Liverpoolin me të vërtetë ne jemi ende duke u përmirësuar dhe duhet të përqendrohemi tek vetja jonë. Ne nuk jemi një ekip i gatshëm, por duhet të vazhdojmë të përmirësojmë dhe të punojmë në qëllimet tona.”

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu