Menaxheri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer thuhet se dëshiron të nënshkruajë mbrojtësin e Napolit, Kalidou Koulibaly, të cilin e ka pasur në radarin e tij për ‘ca kohë’.

Koulibaly ka tërhequr vëmendjen nga e gjithë Evropa në sezonet e fundit mes shfaqjeve të tij në Serie A dhe Ligën e Kampionëve.

Manchester City tregoi interes në dritaren e fundit të transferimeve para se të vendosnin të nënshkruanin Ruben Dias. Liverpool, ndërkohë, gjithashtu thuhet se kanë gjurmuar përparimi i ndërkombëtarit të Senegalit.

Por United gjithashtu është përmendur në të kaluarën mes kërkimit të tyre për një partner të lartë të qendërmbrojtësit për Harry Maguire.

Sipas Marca (10.42 CET), Solskjaer identifikoi Koulibaly si shënjestra e tij kryesore mbrojtëse ‘disa kohë’ më parë.

Raporti nuk tregon se kur filloi interesi, por shton se ai nuk është zbehur. Në të vërtetë, menaxheri norvegjez ende dëshiron 29-vjeçari në ekipin e tij në Old Trafford.

Sidoqoftë, shefi i Napolit Gennaro Gattuso mund të provojë pengesën kryesore në një marrëveshje – si dhe financat e lëvizjes.

Gattuso ‘nuk do të dëshirojë’ të humbasë qendërmbrojtësin e tij të lartë, i cili mbetet nën kontratë deri në verën e 2023.

Kalidou Koulibaly TEAMtalk

Siç u përmend më parë, pagesa e Koulibaly do të provojë pengesën tjetër të mundshme për një transferim. United tregoi hezitim për të shpenzuar 108 milion £ në Jadon Sancho gjatë verës.

Dhe ndërsa Koulibaly ka të ngjarë të kushtonte më pak se kaq, ai megjithatë nuk do të bëhej i lirë.

Presidenti i Napolit, Aurelio de Laurentiis ishte hapur i zëshëm në verë për të ardhmen e lojtarit. Ai tha se do të ishte i gatshëm të humbte Koulibaly, por vetëm nëse klubet paguanin tarifën e tij prej 100 milion eurosh.

Man Utd refuzon pyetjet për mesfushorin

Ndërkohë, United thuhet se ka refuzuar propozimet nga klubet që kërkojnë të marrin Donny van de Beek në huazim këtë muaj.

Mesfushori ka luftuar për t’u vendosur në United që nga bashkimi me Ajax në verën e vitit 2020.

Ai kushtoi rreth 40 milion £, por nuk ka qenë në gjendje të bëjë një ndikim të menjëhershëm.

Lexo më shumë…

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu