Legjenda e Djajve të Kuq beson se trajneri norvegjez, i cili ka kaluar mbi dy vjet në krye të Old Trafford, duhet të fillojë të japë sukses të prekshëm

Ole Gunnar Solskjaer do ta gjejë veten nën presion në Manchester United nëse nuk dorëzon një trofe thotë Gary Neville, me më shumë dhimbje gjysmë-finale të zemrës të duruara nga Djajtë e Kuq në 2020-21.

Duke rënë në atë pengesë në tre raste sezonin e kaluar, po bëhen pyetje nëse lojtarët në Old Trafford janë mendërisht aq të fortë sa të vendosin sende të mëdha argjendi.

Solskjaer është drejtuar rreth këtij debati, me Norvegjezin që refuzon të lexojë shumë në atë që ai e konsideron si një sukses të prapambetur.

Pasi ka mbledhur shumë medalje si lojtar, ish-sulmuesi i United është i vetëdijshëm për pritjet në Manchester.

Neville beson te një trajner që tashmë e ka u përball me shumë kritika gjatë gjithë mbretërimit të tij duhet të fillojë të godasë objektivat, siç kanë bërë rivalët Jurgen Klopp dhe Pep Guardiola, në mënyrë që të qëndrojnë në postin e tij aktual afatgjatë.

Legjenda e United tha Sky Sports pasi dëshmoi një humbje 2-0 ndaj Manchester City në gjysmëfinale të Kupa Carabao: “Unë thashë më parë se ndjeva se kishte më shumë pritje në këtë lojë për mua si një tifoz i Man United sesa do të ketë një javë të Dielën kundër Liverpool në Anfield.

“Askush në këtë sezon nuk priste që Man United të sfidonte për titullin e kampionatit, por mendoj se kishte një ndjenjë: të fitonte një trofe.

“Ole, në fund të këtij sezoni, do të ketë qenë atje dy vjet e gjysmë, dhe për të kaluar dy vjet e gjysmë pa një trofe, do të fillojë të sjellë një presion, sepse kjo ju ndihmon në rrugën tuaj.

“Jurgen Klopp kishte nevojë për një trofe dhe përfundimisht fitoi Liga e Kampioneve. Pep Guardiola fitoi Kupën e Ligës, Jose Mourinho në klube të ndryshme ka fituar Kupën e Ligës vetëm për t’i bërë ata të shkojnë përpara. Ai kishte nevojë për diçka dhe ata ishin kaq afër finales me këtë lojë dhe në formë të mirë.

“Ai paraqet një problem. Unë nuk do të thoja, u ul këtu si një tifoz i Man United, kjo më shkakton një problem të madh, që në çdo formë apo formë po shikoj punën e menaxherit në çdo pikë, por kjo do të sjellë presion. Sepse nëse ata shkojnë në Anfield dhe humbin, njerëzit do të thonë përsëri ‘gotë gjysmë bosh’ përsëri. Mund të kthehet kështu.

“Arsyeja që Ole nuk do të pushojë në dafinat e tij është sepse kur jeni në një punë që paraqet problemin ai kishte katër, pesë, gjashtë javë më parë kur ai kishte njerëz që pyesnin nëse ai do t’ia dilte deri në fund të sezoni

“Kur bëhet mirë, siç ka ndodhur në dy ditët e fundit kur ata janë më të mirë në kampionat dhe kanë një lojë në dorë tani në Liverpool, dhe ata janë në një gjysmë finale, njerëzit mendojnë se gjithçka është fantastike , as nuk tërhiqesh në një mënyrë tjetër ”.

Para përplasjes së ashpër me rivalët e tij Liverpool, United ka një Kupa FA data e raundit të tretë me Watford dhe një udhëtim në mesjavë në një fqinj tjetër veriperëndimor, Burnley.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu