Shefi i Manchester United mbështeti nënshkrimin e verës nga Ajax për të ardhur mirë në Old Trafford

Ole Gunnar Solskjaer këmbëngul se koha e Donny van de Beek do të vijë pasi ai mbështeste mesfushorin holandez që të ishte një pjesë e rëndësishme për Manchester United duke ecur perpara.

Van de Beek mbërriti nga Ajax në verë, por ende nuk ka vulosur një rol të rregullt nën Solskjaer që nga arritja në Old Trafford.

Mesfushori holandez ka paraqitur 10 herë në Premier League këtë sezon, por vetëm dy nga ato paraqitje kanë qenë fillimet.

Van de Beek ka luajtur vetëm 251 minuta në Premier League, megjithëse ai ka filluar tre herë secili Liga e Kampioneve dhe Kupën e Ligës.

Ndërsa ish-ylli i Ajax nuk e ka goditur mjaft mirë, Solskjaer thotë se ai shpreson shumë që Van de Beek të bëhet një lojtar i rëndësishëm kur i jepet një shans i vërtetë për të shkëlqyer.

“Donny ka luajtur mirë kur e ka pasur rastin,” tha Solskjaer. “Unë mendoj se ne jemi shumë të shpejtë ndonjëherë për të hedhur në atë nëse ai nuk është duke luajtur, që është një dështim.

“Viktor [Lindelof] dhe Fred janë shembuj të mirë në ekipin tim që kërkon pak kohë dhe tani ata janë lojtarë masivisht të rëndësishëm në skuadrën tonë dhe në ekipin tonë dhe do të jetë e njëjta gjë me Donny.

“Ai ka hyrë dhe është në një grup mesfushor lojtarësh me cilësi, sfidues me Brunon [Fernandes], Huan [Mata], Xhesi [Lingard].

“Unë kam një ngarkesë me nr. 10-të dhe shumë mesfushorë të qendrës me Paul [Pogba], Nemanja [Matic], Scott [McTominay], Fredi.

“Ka shumë prej tyre dhe Donny ka luajtur mirë kur e ka pasur rastin dhe kjo është një gjë e madhe, që ju të jeni gati.

“Ai është gjithmonë i gatshëm, punon shumë në stërvitje, [is] pozitiv dhe ai do të bëjë ndryshime në shumë ndeshje për ne këtë sezon, por ai do të rritet gjithnjë e më shumë edhe për vitin e ardhshëm. “

Manchester United po përgatitet për një Kupa Carabao gjysmëfinale, ku do të takojnë rivalët Manchester City me shpresat për të rezervuar një datë në finale kundër Tottenham.

Djajtë e Kuq gjithashtu qëndrojnë në garën për titullin e Premier League, në nivelin e pikëve me vendin e parë Liverpool me një lojë në dorë.

Pasi të përballet me Manchester City, Man Utd do të marrë përsipër WatfordKupa FA raundi i tretë para se të vizitoni Burnley më 12 janar në ndeshjen e tyre të radhës në Premier League.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu