Reprezentuesi Suedez ka qenë duke luftuar për disa kohë dhe shkoi i dëmtuar në barazimin 2-2 në King Power Stadium

Manchester United menaxheri Ole Gunnar Solskjaer ka lënë të kuptohet se Victor Lindelof mund të kërkojë një operacion në një përpjekje për të korrigjuar një problem mbrapa.

Suedi mbrojtësi ka infermieruar një problem mbrapa për disa kohë, dhe u largua i dëmtuar menjëherë pas shënimit të orës së Barazim 2-2 me Leicester në Boxing Day.

Me lojërat që vijnë në modë të shpejtë, nuk ka kohë për lojtarët të pushojnë dhe Solskjaer ka sugjeruar që ndërhyrja mund të kërkohet në një përpjekje për ta kthyer mbrojtësin në palestër të plotë.

“Ai po lufton me shpinë,” i tha Solskjaer BT Sport . “Ai ka qenë duke luftuar për pak kohë kështu që ne mund të duhet të bëjmë diçka. Le të shohim se çfarë është ”.

United kryesoi dy herë në King Power Stadium përmes Marcus Rashford dhe Bruno Fernandes, por Harvey Barnes dhe një autogol i Axel Tuanzebe u mohuan Djajve të Kuq tre pikë.

Solskjaer ndjeu që skuadra e tij duhej të kishte marrë tre pikët dhe ishte i zhgënjyer me dështimin e tyre për të shndërruar mundësitë e krijuara.

“Sigurisht që unë isha i zhgënjyer që nuk fitova”, tha Norvegjezi. “Ne kishim shumë shanse dhe mund ta kishim përfunduar, por ato janë një anë e rrezikshme.”

Goli i Rashford, i cili ishte një moment historik , erdhi pasi ai humbi një shans me tehe të paster kur drejtohej nga gjashtë jardë, por menaxheri i tij ndjeu se ishte për të ardhur keq Anglia njeriu nuk shënoi.

“Ishte një gol i mirë,” tha Solskjaer për përfundimin e Rashford. “Ai e di që shansi i parë është i lavdishëm. Duket sikur ai e përfundoi me kokë para se të mbërrinte topi. Vetëm një nga ato gjëra. ”

United shkon përsëri në pus të Martën me një takim në shtëpi me Wolves, dhe Solskjaer ndjen se pushimi i ditës shtesë mund të funksionojë në avantazhin e tyre.

“Ne kemi një lojë në tre ditë; kemi një ditë shtesë shërimi të cilën do ta përdorim me mençuri, ”tha ai.

Duke reflektuar në barazimin që i lë ata në vendin e tretë, një pikë prapa Leicester, Solskjaer tha: “Një pikë nuk është më e mira por nuk është më e keqja pasi kjo është një anë shumë e mirë për të cilën dolëm kundër.”

Djajtë e Kuq kanë 27 pikë, katër avantazhe drejtues dhe kampionë në mbrojtje Liverpool – me të dy kanë luajtur 14 ndeshje.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu