Shefi i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer, thotë se Amad Diallo do të “vijë” pasi ishte ngrirë në Atalanta.

Anësor i Fildishtë u nënshkrua nga skuadra e Serie A në verë për një tarifë e cila mund të rritet në 37 milion.

Sidoqoftë, 18-vjeçari mbeti në Itali ndërsa zgjidhej leja e tij e punës. Tani edhe pse adoleshenti, i cili është gjurmuar nga skautët e United që prej kthimit në 2016, është në rrugën e tij për në Mançester.

Anësori i djathtë Diallo ka luajtur vetëm 35 minuta për Atalanta në të gjitha garat këtë sezon. Atalanta ka preferuar t’u japë lojtarëve që qëndrojnë në kohën e lojës në klub. Kjo e ka bërë United të shtyjë dokumentet.

Ai bëri një ndikim të menjëhershëm në ekipin e parë të Atalanta mandatin e kaluar, duke shënuar në debutimin e tij në Serie A.

Adoleshenti ka të ngjarë të lidhet me ekipin e United nën 23 vjeç derisa të gjejë këmbët në Angli.

Duke folur pas fitores 2-1 ndaj Aston Villa, Solskjaer tha: “Ne kemi pasur të gjitha dokumentet, nuk shoh asnjë pengesë. Ai eshte duke ardhur.

“Shpresoj që shumë shpejt ai të jetë me ne. Jam shumë i ngazëllyer për sjelljen e tij. Mendoj se ai ka treguar disa herë cilësitë e tij.

“Sigurisht që ai duhet të mësojë të luajë në Angli, ky është një nivel tjetër i futbollit. Ne do t’i japim kohë të zhvillohet dhe të shprehet “.

Janar i qetë

Solskjaer gjithashtu le të pranojë që ai nuk mendon se klubi do të bëjë shumë biznes në janar.

United investoi në Donny van de Beek, Edinson Cavani, Alex Telles, Facundo Pellestri dhe Diallo gjatë verës. Dhe në vend që të shtojë më shumë lojtarë në skuadrën e tij këtë muaj, United po shikon objektiva afatgjatë.

Solskjaer shtoi: “Përveç kësaj, unë në të vërtetë nuk po mendoj shumë se çfarë do të bëjmë me lojtarët. Sigurisht, ne jemi gjithmonë duke punuar afatgjatë.

“Kjo është gjëja e madhe. Ne kemi objektiva që na duhen afatgjatë për klubin. ”

Njerëzit e Solskjaer i janë bashkuar Liverpoolit me 33 pikë si rezultat i fitores ndaj Villa që rrit fjalimet e huaja për një sfidë të titullit.

“Sigurisht që ne jemi shumë të kënaqur me pozicionin në të cilin jemi gjendur”, tha shefi i United.

“It’sshtë një ndryshim kaq i madh nëse shikon 12 muaj mbrapa. Ju e humbni shansin për të qenë atje ose aty për aty në 10 ndeshjet e para, ju mund të humbni shansin për të qenë në një garë për titull.

“Për ne tani, është një pozicion i mirë për të qenë por duhet të përmirësohemi, duhet të bëhemi më mirë. Do të ketë shumë lojëra të ngushta, por nëse mund të fitoni lojëra si sonte, kjo do të sjellë një ndryshim të madh. “

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu