Djajtë e Kuq pritet të kenë një afat transferimi dimëror të qetë, me dalje më të mundshme sesa të ardhurat

Ole Gunnar Solskjaer ka thënë se ai nuk është i tunduar të sjellë një nënshkrim me emër të madh në afatin kalimtar të janarit, pasi është sugjeruar që një blerje në stilin e Bruno Fernandes mund të ndihmojë në shtyrjen e klubit drejt një tjetër titulli kampionati.

Fernandes arriti në Old Trafford një vit më parë dhe bëri ndryshimin pasi United kishte një gjysmë të dytë mbresëlënëse të sezonit që i shtyu ata në Liga e Kampioneve njolla.

Me Djajtë e Kuq aktualisht të ulur në vendin e dytë në kampionat pas Liverpool në diferencën e golave, iu dha norvegjezit se një tjetër nënshkrim i ngjashëm i Brunos mund të shtonte cilësi shtesë dhe ta shtynte Unitedin të ishte kampion.

“Situata është e ndryshme tani nga një vit më parë, kështu që nuk ka gjasa që diçka do të ndodhë,” tha Solskjaer për afatin kalimtar. “Por ju keni të drejtë. Bruno hyri dhe ka pasur një ndikim të madh, na bëri një ekip më të mirë dhe ai është bërë një lojtar më i mirë gjithashtu.

“Nëse do të kishte diçka atje që do të gozhdohej, nuk do të thosha jo, por ka të ngjarë që asgjë nuk do të ndodhë.”

Një rezultat pozitiv në BurnleyTurf Moor do ta dërgonte United në krye të ligës përpara ndeshjes së tyre kundër Liverpool në fundjavë, por Solskjaer nuk dëshiron që lojtarët e tij të rrëmbehen dhe është i bindur se ai ka personalitetet e duhura në dhomën e zhveshjes për të menaxhuar pritjet përpara prej disa javësh të rëndësishme.

“Ne kemi nevojë për të marrë pikë kundër Burnley para se dikush të thotë se ju jeni në krye të tabelës, por kjo është një pozitë që ne kemi vënë veten në.” tha menaxheri i United.

“Kështu që unë do të doja të mendoja që të hynim në këtë lojë duke mos menduar se ku do të përfundojmë nesër në tryezë, por ku mund të përfundojmë në tryezë në maj. Kjo është ajo që ka rëndësi.

“Ju i grumbulloni pikët gjatë gjithë sezonit, kështu që nëse në një moment mendoni,” Ah ne e kemi bërë tani, ne e kemi thyer atë “, dhe ju të relaksoheni, atëherë do të ju godasë.

“Pra, ne jemi shumë të përqendruar. Kemi disa personazhe të mirë në ekip, dhoma e zhveshjes është më e zhurmshme, është më e zëshme. Kemi Nemanja Matic, i cili e ka fituar disa herë, Juan Mata, Edinson [Cavani], Brunocoming në

“Unë mendoj se ai dëshiron të ndihet pjesë e një ekipi që do të jetë sfidues për trofetë.”Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu