Sipas një eksperti, Ole Gunnar Solskjaer duhet të mendojë të zëvendësojë Harry Maguire “të tmerrshëm” si qendërmbrojtësin kryesor të Manchester United.

Maguire, i cili nënshkroi për 80 milion £ në 2018, e ka vendosur veten si një nga emrat e parë në fletën e ekipit.

Me të vërtetë, 27-vjeçari mori shiritin e kapitenit janarin e kaluar dhe ka vazhduar të jetë një lider midis shokëve të tij të skuadrës.

Sidoqoftë, cilësi të tilla nuk e mbrojnë atë nga kritikat; Të bashkuarProblemet mbrojtëse kanë dalë në pah në ndeshjet e fundit Sheffield United dhe Everton.

Por ndërsa portieri David de Gea ka marrë pjesë të pakta në të dy rastet, ish-Djalli i Kuq Paul Parker ka insistuar që fokusi duhet të zhvendoset në veprimet e Maguire.

Në fakt, mes bisedimeve që lojtari anglez ka nevojë për një partner të ri të qendërmbrojtësit, Parker ka pyetur nëse Viktor Lindelof duhet të bëhet prania udhëheqëse në pjesën e prapme.

“Pavarësisht pozicionit që Manchester United e gjen veten në Premier League, ata ende duhet të forcohen në tregun e transferimeve këtë verë,” tha Parker Dielli.

“Lidhur me qendërmbrojtësit, njerëzit flasin për sjelljen e një partneri të ri për Harry Maguire, por unë do të shikoja sjelljen e dy qendërmbrojtësve, pse nuk mund të jetë një lojtar që hyn dhe luan së bashku me Victor Lindelof?

“Harry Maguire nuk është një lider, ai e luan lojën për vete, ai ulet shumë thellë, ai driblon për hir të driblimeve dhe vrapon vetë në burgje.

“Goli kundër Sheffield United, ai e vendosi David De Gea në një pozicion të tmerrshëm dhe bëri një pastrim të tmerrshëm i cili njerëzit më pas fajësuan portierin

Parker shtoi se ai gjithmonë ka pasur një ndjenjë shqetësimi për Maguire. Për më tepër, ai shikoi drejt përmirësimit të Luke Shaw si një tregues që United ka nevojë për të sjellë në garë për mbrojtësin.

Parker gjithmonë i pasigurt për Maguire

Harry Maguire Man Utd v Everton Shkurt 2021

“Ndonjëherë ju duhet të shikoni ndërtimin për të parë gabimet,” shtoi eksperti.

“Unë kam qenë gjithmonë i pasigurt për Maguire që nga dita kur Manchester United e nënshkroi atë. Kur ata paguanin 80 milion £, klubi nuk bleu një mbrojtës prej 80 milion £, ishte biznes i shkëlqyeshëm nga Leicester.

“Pavarësisht pozicionit që Manchester United e gjen veten në Premier League, ata ende duhet të forcohen në tregun e transferimeve këtë verë.

“Sjellja në garë për vendet gjithmonë i ndihmon lojtarët të përmirësojnë lojën e tyre. Ju e shikoni Luke Shaw këtë sezon, ai me të vërtetë e ka rritur lojën e tij që nga nënshkrimi i Alex Telles. ”

United kthehet në veprim të Dielën kur përballet me West Brom në Hawthorns.

LEXO MË SHUMË: Raiola ringjall grindjen e Solskjaer me komentet e fundit të Paul Pogba

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu