Ole Gunnar Solskjaer këmbëngul se Manchester United do të shkaktonte një “shqetësim” nëse do të mundnin Liverpoolin, pavarësisht se ishin mbi ta në tryezë.

Të bashkuar përballen me ndeshjen e tyre më të madhe të sezonit deri më tani pasi marrin ndeshjen me rivalët e Liverpool të Dielën. Skuadra e Solskjaer shkon në ndeshje kundër kampionëve si liderët e tanishëm të ligës, duke bërë një betejë intensive.

Pavarësisht se ishte mbi kundërshtarët e tyre në tryezë, Solskjaer mendon se skuadra e tij hyn në lojë si undergogs – dhe pret me padurim sfidën.

“Ju jeni gjithmonë të ngazëllyer për të luajtur kundër ekipeve të asaj cilësie dhe kalibri,” tha ai.

“Për ne forma del nga dritarja kur luani rivalët tuaj. Ne jemi të sigurt. Ne jemi sfiduesit, ata janë kampionët.

“Mendësia jonë do të jetë të punojmë shumë, të jemi të përulur dhe të shohim se çfarë mund të nxjerrim nga loja.

“Kur shkoni në Anfield është një lojë e madhe për lojtarët, për tifozët. Unë me të vërtetë po e pres.

“Tjetra është gjithmonë më e madhja, është gjithmonë më e rëndësishmja.

“Të jesh aty ku jemi në kampionat, kjo na jep më shumë besim dhe është një tregues se ku jemi.

“Por ndeshja kundër kampionëve, ata kanë një rekord të mahnitshëm në Anfield në kampionat. Ata nuk kanë humbur për shumë, shumë vite, kështu që sigurisht që është një provë e shkëlqyeshme për ne. A mund të shkojmë atje dhe të shkaktojmë një shqetësim?

“Nëse shikoni në sezonet e fundit, unë mendoj se do të ishte një shqetësim dhe do të ishte një tronditje (nëse United fiton).

“Pozicioni ynë për momentin është produkt i të gjithë punës së palodhur që kemi bërë në terren dhe asaj që lojtarët po ulin çdo ditë.

“Ne ndoshta meritojmë të jemi aty ku jemi për momentin, por nuk mendoj se shumë do të kishin menduar një fjalë tjetër për këtë sesa një shqetësim nëse kthehesh gjashtë javë prapa (dhe pyetni) nëse mundim Liverpoolin në Anfield.

“Por ne mezi po presim ndeshjen dhe shpresojmë se mund ta shkaktojmë atë shqetësim.”


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Edhe nëse ata marrin një rezultat të tillë, Solskjaer nuk do të mendojë shumë përpara në lidhje me ofertën e tyre për titull – siç ka qenë rasti që kur ata ranë në krye.

“Ju nuk merrni asgjë për të qenë në krye të ligës në janar, kështu që nuk është një urim,” tha ai.

“Nuk është diçka që ka rëndësi. Whereshtë vendi ku jeni në fund të sezonit që ka rëndësi.

“Nuk mendoj se ku do të përfundojmë.

“Ne kemi ambicie për të fituar çdo ndeshje, lojtarët e kënaqur mendojnë kështu. Ne jemi duke bërë diçka të drejtë.

“Për ne është një shans për të na provuar dhe për të parë se ku jemi në të vërtetë.”

Ndërsa po pretendon statusin e humbësit, Solskjaer pranon se mentaliteti i skuadrës së tij është ngritur nga fakti që ata janë të lartë.

“Për mua unë do të preferoja të isha në krye me pikët sesa të ndiqja,” tha ai.

“Ne jemi sfiduesit, gjuetarët. Shtë një sezon i gjatë. Ata janë kampionë, ata që të gjithë do të dëshironin t’i mundnin.

“Mentaliteti dhe mendësia jonë do të jetë që ne kemi nevojë për atë avantazh shtesë. Çdo detaj i vogël mund të vendosë një nga këto lojëra. Patjetër që kemi menduar se jemi në krye me të gjithë që na ndjekin. ”

Solskjaer jep azhurnime të lëndimeve

Ole Gunnar Solskjaer TEAMtalk

Ndërsa është bërë shumë për çështjet e lëndimeve të Liverpool, veçanërisht në mbrojtje, Solskjaer duhet të merret me problemet e tij gjithashtu.

Ai konfirmoi se ka një numër dyshimesh pas ndeshjes së tyre të fundit kundër Burnley, me dy lojtarë të përjashtuar me siguri – por Anthony Martial është në garë për të luajtur.

“Epo ne kemi po aq lëndime sa ata!” Solskjaer pëshpëriti.

“Kështu është futbolli. Unë do t’i jap të gjithëve nesër për të provuar aftësinë e tyre. Disa trokitje kemi marrë në Burnley për të cilat nuk jam i sigurt.

“Do të u jap të gjithëve një shans, një ditë tjetër. Anthony nuk është jashtë.

“Unë mendoj se të vetmit që janë me siguri jashtë janë Brandon (Williams) dhe Phil Jones. Ata janë të dy që padyshim nuk mund ta bëjnë lojën.

“Një çift të tjerët ndoshta dyshojnë, por ne shpresojmë, gishtat kryqëzuar.”

Kushdo që del në fushë, Solskjaer ka besim se do të shijojë mundësinë për të sfiduar rivalët e tyre.

“Ishte gjithmonë loja më e madhe për ekipet për të luajtur United kur unë isha atje,” tha ai për presionin që Liverpool mund të përballet si kampion në mbrojtje.

“Ky do të jetë gjithmonë rasti kundër ekipeve që kanë qenë të suksesshëm. Të gjithë duan të jenë kampion – dhe t’i mposhtin ata.

“Ata kanë fituar të drejtën për tu kërkuar. Ne shkojmë atje me njohuritë që duhet të luajmë sa më mirë ”.

LEXO MË SHUMË: Jurgen Klopp në pranimin ‘fatkeq’ për njeriun e rrezikuar nga Man Utd

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu