Ole Gunnar Solskjaer ka lënë të kuptohet se qendërmbrojtësi i Manchester United duke çiftuar Harry Maguire dhe Victor Lindelof mund të zhvillojnë ndeshjen me Leeds United këtë fundjavë.

Djajtë e Kuq do të presin të Dielën Leeds në Old Trafford në atë që do të jetë takimi i tyre i parë i ligës për 16 vjet.

Dhe ndërsa Vetë Solskjaer ka qenë duke u futur në lojë, ai mund ta përdorte atë si një mundësi për të pushuar dy mbrojtësit e tij të rregullt qendrorë.

Duke folur përpara lojës, Solskjaer tha (përmes Pasqyrës): “Victor dhe Harry kanë qenë shumë konsistentë. Mendova se edhe sezonin e kaluar ato ishin të shkëlqyera. Harry luajti më shumë minuta në futbollin evropian sezonin e kaluar, dhe unë mendoj se ai po kënaqet duke luajtur.

“Viktori po piqet, po rritet dhe po mësohet më shumë me kërkesat e Premier League. Ata kanë qenë shumë të qëndrueshëm, por mund të vijnë në një pikë ku mund të duhet të pushojnë “.

Maguire ka luajtur çdo minutë të fushatës së Premier League të United deri më tani. Në fakt ai ka humbur vetëm dy nga 20 ndeshjet e tyre në të gjitha garat.

Lindelof u la në stol për humbjen e ekipit të tij 6-1 ndaj Tottenham, por ka qenë së bashku me Maguire në çdo ndeshje tjetër të kampionatit.

Me ndeshjet e vendosura për të vazhduar të vijnë të trasha dhe të shpejta, do të kërkohet një pushim në një fazë. Edhe pse do të ishte për t’u habitur nëse do të vinte kundër një prej rivalëve më të mëdhenj të United.

Kjo është edhe më e vërtetë pasi Leeds rizbuloi prekjen e tyre në shënjestër ndërsa ishte mundi Newcastle 5-2 te merkuren.

Të kthyerit nga dëmtimi mund të zhvendosen

Por Solskjaer tani ka mundësinë të ndërrohet pasi Eric Bailly dhe Axel Tuanzebe u shpallën të aftë dhe të disponueshëm.

Bailly nuk është paraqitur që nga disfata ndaj Spurs për shkak të një dëmtimi të muskujve. Ai ishte një zëvendësues i papërdorur në derbin e Mançesterit, por ra nga skuadra për udhëtimin në Sheffield United.

Tuanzebe, ndërkohë, ka luftuar me “një dëmtim të vogël” për javët e fundit. Por, ai mund të kthehet për të bërë një paraqitje të dytë të sezonit në Premier League.

LEXO MË SHUMË: Marcelo Bielsa ka reflektuar në përvojat e tij të Old Trafford përpara vizitës së tij të Dielën.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu