Paul Merson beson se Ole Gunnar Solskjaer duhet të pushojë yllin Bruno Fernandes për lidhjen e kësaj fundjave në Kupën e FA me Liverpool në Old Trafford.

Vetëm një javë nga përplasja e tyre e parë në gati një vit, rivalët shkojnë ballë për ballë të Dielën.

Ata takohen në raundin e katërt të FA Cup, hera e parë që janë tërhequr kundër njëri-tjetrit në garë që nga 2012.

Me Të Bashkuara me një formë të nxehtë duke kaluar në majën e Premier League dhe betejat e Liverpool duke parë që bien në të katërtin, Djajtë e Kuq janë favoritët që hyjnë në lojë.

Shtë një shans i madh për ekipin e Solskjaer jo vetëm që të përparojë, por edhe të parandalojë njerëzit e Jurgen Klopp që të godasin një trofe.

Por pavarësisht kësaj, Merson beson se menaxheri i United duhet të japë Fernandes një pushim. Por ai beson se bërja e kësaj do t’i përfitonte ata në planin afatgjatë, veçanërisht në garën për titullin e Premier League.

“Manchester United duhet të pushojë Bruno Fernandes kundër Liverpool këtë fundjavë. Ai më duket i lodhur ”, ai shkroi në kolonën e tij Daily Star.

“Ai ka luajtur çdo ndeshje të vetme në kampionat dhe të gjitha ato minuta fillojnë të shtohen pas një kohe.

“Për mua, ai nuk luan në këtë lojë. United nuk ka pasur një shans për të fituar kampionatin si kjo për disa vjet. Ata duhet ta shfrytëzojnë këtë shans dhe t’i japin përparësi garës për titull. Kupa FA thjesht nuk është aq e rëndësishme.

“Moreshtë më e rëndësishme ta mbash atë sa më të freskët që të jetë e mundur për kampionatin. Ai i ngre ata. Ata e shikojnë atë për t’i bërë gjërat të ndodhin “.

Fernandes ka luajtur 50 ndeshje për United që kur u bashkua me pak para një viti. Ai ka shënuar 27 gola dhe ka dhënë 18 asistime në atë kohë, duke provuar të jetë një forcë lëvizëse në ringjalljen e skuadrës së tij.

Pasi kanë kontribuar kaq shumë, disa kanë pohuar se mesfushori portugez po duket i lodhur. Megjithatë, Solskjaer i ka mohuar ato sugjerime.

Një tjetër lojë e ngushtë pritet

Ndeshja e javës së kaluar në Anfield përfundoi pa gola, me mbrojtjet shumë më lart. Të dy ekipet arritën vetëm shtatë goditje në shenjë mes tyre.

Ishte një çështje taktike dhe strategjike, me Liverpool duke dominuar shifrat e zotërimit dhe United duke ngritur presionin.

Dhe Merson po parashikon një qasje të ngjashme – veçanërisht nga nikoqirët e së Dielës – pavarësisht se ishte një ndeshje nokaut.

“United në parim parkoi autobusin kundër Liverpool në ndeshjen e kampionatit,” tha ai.

Jose Mourinho do të ishin therur për të. Por funksionoi sepse ata morën një barazim dhe kjo ishte gjithçka që u duhej.

“Ata mund të kenë më shumë përpjekje në këtë, por nuk do të dëshirojnë të hapen shumë dhe të humbin shumë”.

LEXO MË SHUMË: Ole Gunnar Solskjaer ende shpreson të nënshkruajë objektivin e tij mbrojtës të ëndrrave.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu