Ole Gunnar Solskjaer vlerësoi Daniel James pasi shpjegoi se si anësori i Manchester United mori përsëri besimin e tij.

James ka luajtur vetëm një rol pak të pjesshëm këtë sezon, por ka dhënë më shumë ndikim këtë javë.

Pasi shënoi kundër Real Sociedad në Europa League të enjten, James mori një gol të dytë në katër ditë duke shënuar kundër Newcastle në Premier League.

Ishte një moment kyç për Djajtë e Kuq, i cili vazhdoi të pretendonte një fitore 3-1.

Menaxheri Solskjaer pranoi se kishin probleme që të ktheheshin në ritmin e tyre të zakonshëm pas udhëtimeve të tyre evropiane. Por ai ishte i kënaqur që James e ktheu në gjendjen e tij më të mirë.

I tha Solskjaer BT Sport: “Na u desh ta ngrisnim pak ritmin, veçanërisht në një të tretën e fundit dhe ndjeva se ia dolëm ta bëjmë atë.

“Alwaysshtë gjithmonë e vështirë të shkosh pas një loje jashtë në Evropë. Edhe pse ne dominonim zotërimin dhe kishim shumë top, nuk mund të krijonim shumë mundësi.

“Ndjeva në pjesën e dytë që i gjetëm pozicionet tona më mirë”.

Solskjaer më pas hodhi dritë se si James ka punuar për të rizbuluar formën e tij më të mirë.

Menaxheri shpjegoi: “Ai nuk u zhduk kurrë. Ai ka punuar shumë në prapaskenë dhe ka qenë gjithmonë i disponueshëm.

“Ai është gjithmonë një lojtar që mund ta përdorni në zona të ndryshme me energjinë dhe ritmin e tij.

“Ne punojmë me të, përpiqemi t’i ndihmojmë të gjithë. Por sigurisht që Dan erdhi nga Kampionati, ai shënoi disa gola në ndeshjet e para dhe do të marrë pak energji nga ju.

“Ai është ulur poshtë dhe me të vërtetë ka punuar për t’u rikthyer në gjendje të plotë, por ndoshta edhe më shumë besim, për të besuar në vetvete.”


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Solskjaer duke shpresuar për surpriza

United është i dyti në tabelë, 10 pikë prapa rivalëve Manchester City. Duket se hendeku është shumë i madh për t’u mbyllur, por Solskjaer ende dëshiron që skuadra e tij të vazhdojë sa më mirë.

Ai tha: “Ne nuk mund të kontrollojmë asnjë ekip tjetër, ne vetëm duhet të përqendrohemi te vetja dhe të jemi Manchester United më i miri i mundshëm çdo ndeshje.

“Gjërat ndodhin dhe ka shumë surpriza në futboll.”

LEXO MË SHUMË: Man Utd konsideron një ndërhyrje për yllin e Serisë A për të zëvendësuar rregullisht ekipin e parë

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu