Ole Gunnar Solskjaer beson se Manchester United po humbte disa “magji” në humbjen e tyre tronditëse 2-1 në shtëpi ndaj Sheffield United në fund të tabelës.

Gola nga Kean Bryan dhe Ollie Burke – secila palë e barazimit të Harry Maguire – i dha Blades tre masivë në Old Trafford.

Kjo do të thoshte që United humbi shansin për t’u kthyer në krye të tabelës. Man City, i cili mundi West Brom me 5-0 të martën, mbetet në samit në vend.

Humbja është edhe më shumë një surprizë, duke pasur parasysh se sa besim i lartë duket se ishte në formën e tyre të mirë të vonë.

Dhe ndërsa Solskjaer mohoi që ekipit të tij po i mungonte frymëzimi, ai deklaroi se ishin në performancën e tyre në përgjithësi.

Duke folur për BT Sport, ai tha: “Jo frymëzim, [but] ajo magji. Kjo është ajo që mungonte, pak më shumë.

“Sigurisht, nuk kishte shumë hapësirë ​​për t’u ndeshur, ata mbroheshin mirë dhe lojë të ndershme ndaj tyre. Mos i hiqni asgjë performancës së tyre.

“Por ne nuk kishim idetë e duhura ose zgjidhjet. Ata nuk ishin atje. ”

Sheff Utd TEAMtalk

Kur Maguire barazoi rezultatin në minutën e 64-të, Të bashkuar pritej të vazhdonin dhe të pretendonin fitoren. Sidomos pasi ata tashmë kanë marrë pikë maksimale nga humbja e pozicioneve disa herë në këtë term.

Por gjërat u zhvilluan ndryshe me këtë rast, për të cilën një Solskjaer i zhgënjyer thjesht u përgjigj me: “nuk do të ndodhte.”

Pa panik

Pavarësisht nga pengesa e papritur, Solskjaer këmbëngul se nuk do të ketë ndonjë reagim më të lartë ndaj humbjes.

Ishte humbja e tyre e parë në Premier League që nga 1 nëntori, dhe vetëm e katërta në kampionat këtë sezon.

Me këtë në mendje, plus vështirësitë e shtuara të përfshira në fushatën aktuale, menaxheri norvegjez dukej i qetë ndërsa shikonte përpara.

“Jo, [there will be] asnjë hetim i madh, ”tha ai. “Sigurisht që ne jemi të zhgënjyer, por kemi parë kaq shumë rezultate këtë sezon që kanë qenë jashtë karakterit.

“Sot, po ne jemi të befasuar, por me botën siç është, ne kemi qenë shumë të qëndrueshëm. Ne kemi qenë ekipi më i qëndrueshëm muajt e fundit. Thjesht na goditi sot.

“Ne do ta heqim pluhurin nga ndjenja e trishtuar dhe do të shkojmë përsëri.”

LEXO MË SHUMË: Paul Pogba po planifikon të zhvillojë bisedime me Manchester United për të ardhmen e tij.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu