Ole Gunnar Solskjaer tha se kishte mësime për të marrë nga fitorja e Manchester United në Sheffield United.

Man Utd erdhi nga prapa në Bramall Lane për të kërkuar një fitore 3-2 falë një brace nga Marcus Rashford në të dy anët e një goli nga Anthony Martial.

Ai i rikthen ata në rrugët e fitores dhe ruan rekordin e tyre 100 për qind larg në Premier League këtë sezon.

Sidoqoftë, nuk ishte e gjitha përpara – dhe Solskjaer e di që ata duhet të hetojnë disa nga gabimet që gati u futën në lojën e tyre.

“Mund të ketë qenë më komode,” pranoi ai. “Ne ishim pak të lëngshëm në 3-1 lart.

“Këndi që çoi në të dytin [Sheffield United] goli nuk ishte një cep por kur shkoi ishte me të vërtetë e vështirë sepse ata janë një grusht. “


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Solskjaer vazhdoi duke lavdëruar lojtarët e tij për t’u marrë me natyrën fizike të ndeshjes dhe duke lënë që cilësitë e tyre të shkëlqejnë për golat e tyre.

“Mendova se të tre golat ishin të shkëlqyeshëm,” tha ai. “Doja t’i provoja këtu këtu, e dinim se do të ishte një provë fizike.

“Lufta, ne do të na godasin. Isshtë një nga këto lojëra nga të cilët djemtë do të mësojnë.

“Ne duhet të renditim formën e shtëpisë. Nuk është sikur është në shtëpi dhe larg me këto kushte pa tifozë. Ne duhet të jemi më shumë të mësuar me fushat e Old Trafford sesa këto fusha ”.

Njeriu Utd do të përballet me ekipin tjetër të Premier League nga Yorkshire tjetër, pasi ata ringjallin armiqësitë me rivalët Leeds United.

Solskjaer paralajmëroi kundërshtarët e tyre që të merren me këtë sfidë, pasi skuadra e tij do të jetë e përgatitur.

“E diela është një lojë masive,” tha ai. “Ne kemi pritur për vite me radhë dhe do të jemi gati për të.”

‘E mirë, e keqe dhe e shëmtuar nga Henderson’

Ndeshja e së enjtes shënoi një kthim në Bramall Lane për Dean Henderson, i cili filloi në gol për Man Utd pasi kaloi dy sezonet e kaluara në huazim me Sheffield United.

Gjërat nuk filluan mirë për portierin, i cili humbi zotërimin për të pësuar golin e parë.

Sidoqoftë, Solskjaer pa karakter mjaftueshëm nga ai diku tjetër në lojë për ta kompensuar atë.

I pyetur për performancën e tij, Solskjaer tha: “E mira, e keqja dhe e shëmtuara, mbase me një renditje tjetër. Ai gjithmonë po mëson.

“Ai me siguri ka pritur me padurim të kthehet këtu dhe të fillojë nga ai fillim tregon karakterin e tij për pjesën tjetër të lojës.”

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu